Two Notes Torpedo C.A.B. M - loadbox a simulace reprobeden

Two Notes Torpedo C.A.B. M - loadbox a simulace reprobeden
Two Notes Torpedo C.A.B. M - loadbox a simulace reprobeden

Francouzská firma Two Notes si řekla, že ulehčí život kytaristům. Metaforicky i skutečně. Pracují na tom, jak eliminovat tu hlasitou a těžkou část kytaristova života - a vlastně i jeho okolí. Ve stále rostoucí řadě produktů se zaměřují na loadboxy (výborný Captor, který si na sebe u mě vydělal, protože prostě můžu točit v noci) a simulace reprobeden. A sem patří právě Torpedo C.A.B. M.

Není dnes zdaleka jediný, to je pravda. Ale řekl bych, že pořád patří ke špičce, pro mě osobně špičkou vlastně je. A to ze tří důvodů. Je jednoduchý a ovladatelný přes počítač. Ano, existují ještě jednodušší řešení, ale ta zas nemají třeba možnost importovat vlastní simulaci pomocí impulzní odezvy a jsou vlastně hlavně pro živé hraní. Druhý důvod je propojení s docela komplikovanou (i když mile :-)) aplikací Wall of Sound. Tam můžete simulovat i místnosti, variace koncového zesílení, vzdálenost mikrofonu. To já používám velmi rád při mixu. Když už mám takto točenou kytaru, tak místo kompresorů a ekvalizérů radši ex post šoupu mikrofonem a měním repráky. Je to nejen zábava, ale vlastně velmi účinné při mixu, zejména několika kytar ve skladbě, tak jak to my kytaristi máme rádi. Třetí důvod je kompaktnost a snadné propojení s Captorem. Takže ano, na některé zkoušky se už s reprákem netahám. Zkusil jsem i naživo a taky to jde. Kdybych byl členem tiché kapely s vlastním in-ear monitorem, řešil bych to tak. Ale jsem holt členem Pohřební kapely, kde jsou tyhle novoty sprosté slovo.

Ještě slovo k ovládání. Pokud to nebudete řešit přes komp, což nechcete, když to třeba máte naživo, tak sama krabička nabízí relativně pohodlnou cestu ke všem parametrům. Pokud jste jako já nervózní z nemožnosti cokoliv rychle změnit, tady můžete být v klidu.

Verdikt je jasný: Pokud sám výrobce nevymyslí ještě něco lepšího, máte jasnou volbu. Lepší poměr mezi cenou, uživatelskými možnostmi, velikostí a zvukem zatím nenajdete. A jasně. Peníze. Jak jsem psal - vydělá si to na sebe rychle. Můžete točit, kdy chcete, a ušetříte za chiropraktika.

 

Technická specifikace

rozlišení 24 bitů / 96 kHz
interní procesování 32bitové
odstup signál/šum > 95 dB
latence 1,7 ms
napájení 12 V DC
spotřeba 200 mA
rozměry 121 x 96 x 63 (mm)
hmotnost 450 g

 

https://www.two-notes.com/torpedo-cab-m

Psáno pro časopis Muzikus