Tycoon Percussion Master Fantasy Siam Djembe - djembe ze siamského dubu

Tycoon Percussion Master Fantasy Siam Djembe - djembe ze siamského dubu
Tycoon Percussion Master Fantasy Siam Djembe - djembe ze siamského dubu

Dostal se mi pod ruku nástroj djembe od firmy Tycoon, další z celé řady a škály nabízených variant na dané téma. Djembe je původem západoafrický buben, ovšem velmi oblíbený a milovaný po celém světě. Předmětem dnešního testíku je velmi zajímavý kousek s dvanáctipalcovou blánou.

 

Tělo nástroje je vyrobeno ze světlého siamského dubu (siam oak), z plantáží v jihovýchodním Thajsku, k tomu určených. Tedy šetrných k planetě, což je na štítku certifikátu hrdě oznámeno. To se mi líbí, toho jsem příznivcem.

 

Tělo je silné, bytelné, poctivé. Povrchová úprava je s krásným červeným podkladem, na kterém najdete žlutě vyvedené ethno ornamenty (květiny, sloni...). Celé je to ale vkusné a vlastně je to i krásný solitér - až nebudete chtít hrát, máte krásný ethno stolek pod kytky.

Celé tělo je ošetřeno lesklým lakem. Dolní patka je chráněna gumovou obručí.

 

Mechanika je ve stříbrné barvě, chromovaná. Bytelné mušle drží pět silných šroubů, kterými ladíte (natahujete/povolujete) kůži. Šrouby jsou chráněny gumovými čepičkami. Djembe laděné šrouby má velkou výhodu oproti nástroji laděnému provazy. Je to rychlé a můžete ladit podle potřeby a chuti. Chromovaný ráfek u blány je kulatý, komfortní při hře a šetrný k dlaním.

 

Charakteristický a tolik oblíbený zvuk nástroje djembe se odvíjí nejen od těla, ale také od kůže, která je na něm natažena. Kozí kůže u testovaného nástroje byla kvalitní, silná a zvuk byl bezchybný. Údery byly velmi silné a vyrovnané - bas, otevřený úder i slap nebo klaké - zněly jak měly, nebylo co vytknout.

 

Nástroj se, myslím, velmi povedl. Je krásný jak po designové stránce, pokud jste příznivcem ethna, tak po stránce mechaniky těla i zvuku. Je to profesionální nástroj. Dodává se s černým popruhem, pokud budete chtít hrát vestoje a samozřejmě s ladicím klíčem.

Moc se mi líbil a na profesionální pódium bych si ho bez problémů vzal.

Psáno pro časopis Muzikus