Vic Firth Earplugs - špunty do uší

Vic Firth Earplugs - špunty do uší
Vic Firth Earplugs - špunty do uší

Známá „paličková“ firma Vic Firth se nestará pouze o to, aby měli bubeníci čím hrát, ale vyrábí také různá praktická příslušenství, jakými jsou pomůcky pro cvičení, a třeba i produkty pro ochranu sluchu. Mezi nimi by vás mohlo zaujmout in-ear tlumítko hluku vyráběné ve spolupráci s firmou Etymotic, která je specialistou na in-ear technologie. Smysl těchto špuntů je jasný. Pomůžou vám všude, kde potřebujete chránit uši před okolním hlukem malou, nenápadnou, až slušivou formou. Součástí balení je kromě špuntů samotných šňůrka na krk, která se postará, aby vám někam nezapadly, a praktické pouzdro,díky kterému se pohodlně přenášejí v kapse.

 

Pokud se blíže podíváme na konstrukci, kromě třízávojových silikonových nástavců nás zaujme dvoudílná konstrukce samotného zvukovodu. Nebudu se tu pouštět do spekulativních teoretických rozborů, proč tomu tak je, ale podělím se s vámi raději o praktickou zkušenost. Proti standardním ucpávkám mají nižší potlačení hluku, ale o to vyrovnanější frekvenční průběh. Zejména pak ve středních a vyšších kmitočtech. Při jejich použití ani není třeba při domluvě s ostatními zvyšovat hlas. Zjednodušeně řečeno, je to jako když na přístroji zvaném okolní svět otočíte knoflíkem hlasitosti doleva. Co se komfortu týče, nutno zmínit, že zvláště při několikahodinovém použití se mohou stát i mírně nepohodlnými. Je to podobné jako u běžných sluchátek a každý, kdo s nimi někdy strávil půl dne na uších, si to dokáže dobře představit. Ještě doplním, že samozřejmostí by mělo být pravidelné čištění po každém použití.

 

Nenechte se zmást výrobcem, tyto špunty nejsou pouze pro bubeníky do malé zkušebny, ale hodí se i ostatním členům kapely. Můžete je použít při návštěvě hlučného koncertu, a dokonce i tam, kde o muzice nemůže být ani řeč. Mimochodem, možná to znáte, ono je někdy lepší bez nějakých průpovídek použít špunty, než přesvědčit vášnivého kytaristu, že mu ten aparát hraje dobře i tehdy, pokud není všechno doprava.

 

Info:

Vic Firth Earplugs jsou ucpávky do uší, jejichž konstrukce zajišťuje utlumení okolního hluku přibližně o 20 dB, aniž by byl pokřiven frekvenční průběh v celém pásmu. Vyrábějí se ve dvou velikostech - standard a large. Cena je 590 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Útlum 20 dB
Velikosti standard, large
Cena 590 Kč

 

www:

www.vicfirth.com/product/buynow/product.php?button=VICEARPLUGR

Psáno pro časopis Muzikus