Warwick BC300 - nejvýkonnější aparát série BC

Warwick BC300 - nejvýkonnější aparát série BC
Warwick BC300 - nejvýkonnější aparát série BC

Při převzetí baskytarového tranzistorového komba Warvick BC300 mě hned jako první překvapila váha přes třicet kilo, která může být překážkou při přesunu jednou osobou. Holt výkon něco váží. Jak označení napovídá, jedná se o třistawattové kombo osazené patnácipalcovým custom reproduktorem Warwick a čtyřpalcovou vysokofrekvenční hornou.

V dolní časti předního panelu, který je chráněn masivní děrovanou kovovou mřižkou, se skrývá otvor bassreflexu. „Drobek“ o rozměrech 530 x 580 x 430mm je nejvýkonějším kombem série BC tohoto výrobce a rozhodně dobře poslouží každému muzikantovi požadujícímu vyšší hlasitost.

 

Popis

Po zapnutí aparátu se rozsvítí kontrolka Gain, Mute a desetipásmový grafický ekvalizér s rozsahejm 35 Hz-10 kHz, který umožňuje detailní frekvenční ošetření zvuku v rozsahu ±12 dB na každém pásmu. Mnozí ocení zvláště při dolaďování zvuku u slapu. Pokud ale nejste příznivci složitějšího hledání zvuku, grafický ekvalizér lze snadno vypnout přepínačem EQ. Rychlejší a méně detailnější zásah umožňují také dva potenciometry Bass 60 Hz a Treble 10 kHz, s možností nastavení zdvihu ±18 dB.

 

V souvislosti s tímto aparátem bych rád upozornil všechny majitele domácích mazlíčků, zejména koček, že kombo BC300 je potaženo krásným černým kobercem.

 

Vstupy jsou dva, pro pasivní a aktivní baskytary, a podle výrobce je kombo vhodné i pro klávesové nástroje, kytary či ozvučení zpěvu. Jejich velkou výhodou je, že mohou hrát zároveň, takže ve zkušebně si mohou krásně zahrát dva nástroje přes jedno kombo bez dalšího mixpultu. Finální sílu vstupního signálu lze doladit gainem, který je součástí nízkošumového pre-ampu označeného výrobcem Class A.

 

Pro milovníky kompresorů je zde jeden připraven, s možností nastavení úrovně či úplného vypnutí. Velmi snadné na tomto kombu je i přehrávání muziky z chytrého telefonu, tabletu či počítače, a to propojením 3,5mm jack kabelu na předním panelu, což je praktické pro cvičení s nahrávkou. Toto propojení můžeme využít i pro pouštění například základů, se kterými je kapela zvyklá hrát. Na předním panelu můžeme též připojit sluchátka, která nám umožní detailní poslech jak nahrávky (ve stereu), tak baskytary. Nechceme-li rušit sousedy v paneláku či spoluhráče v kapele, svým neustálým opakováním basového partu, stačí přepnout Mute a zvuk jde pouze do sluchátek.

Warwick BC300 - nejvýkonnější aparát série BC
Warwick BC300 - nejvýkonnější aparát série BC

Reproduktor s hornou a bassreflexem je lehce nakloněn směrem nahoru, takže pokud nechcete tlak z aprátu nechat působit jen na své nohavice, BC300 je správná volba. Aparát mi přišel lehce línější ve středech, obvzlášt’ u slapu, což bývá zvykem u komb s patnácipalcovým  reproduktorem, nicméně je zde možnost připojit další minimálně čtyřohmový reproduktor do Speaker Out na zadní straně šasi, což kombo dělá univerzálnějším nejen ve výkonu, ale i v charakteru zvuku. Osobně bych doporučil připojení reproduktoru menšího průměru, pro středovější zvuk, čimž by kombo získalo větší „funky“ nádech.

 

Dále na zadní straně nalezneme symetrický výstup DI Out s možností zapnutí či vypnutí ekvualizéru a výstup Line Out s přepínačem Ground Lift, který pomůže při problémech s brumem. Díky těmto možnostem BC300 je vhodným adeptem i do nahrávacího studia, kde ho lze snímat jak linkou, tak mikrofonem. Možné je i připojení externí ladičky do výstupu Tuner Out. Připojení efektů přes efektovou smyčku, tzn. připojení efektu před případnou ekvalizací zvuku v aparátu, je u tohoto aparatu samozřejmostí.

 

Závěrem

BC 300 je velmi výkonný aparát s širokou škálou barev vhodný nejen pro baskytaristy, ale i pro další nástroje či zpěv. Slavný německý výrobce baskytar, který působí na trhu od roku 1982, určitě svou kvalitou komba nezklamal a může svým charakterem zvuku potěšit nejen rockové hráče. S váhou je to horší, osobně mám radši u výkonnějších aparátů rozdělení na hlavu a reprobox či více reproboxů, čímž se váha výrazně rozloží. Držadla na horní desce komba určená pro dvě osoby bych při této váze raději zapustil do bočních stran. Každopádně poměr cena výkon mi přišla velmi sympatická.

 

Info:

Warwick BC300 je nejvýkonnější aparát série BC. Cena je 21 408 Kč.

 

Plus:

poměr výkon/cena

linkový stereo vstup na předním panelu

stereo výstup na předním panelu

možnost připojení dalšího reproboxu

 

Mínus:

hmonost

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

  

Série BC
Model BC300
Výkon 300 W
Počet vstupů 2
Korekce Gain, Bass, grafický EQ, Treble, Master
Digitální efekty ne
Ladička možnost připojení do Tuner Out
Efektová smyčka ano
Vstup pro MP3 ano
Výstup pro sluchátka ano
Výstup pro připojení boxu speakon
Rozměry v mm (š x v x h) 530 x 580 x 430
Hmotnost 33,2 kg

 

www:

www.warwickbass.com

Psáno pro časopis Muzikus