Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass

Před nedávnem jsem měl možnost testovat výborný nástroj Warwick RockBass Streamer Standard 5-string v barvě ocean blue transparent satin. Tento nástroj řady RockBass z čínské dílny mne velmi překvapil kvalitou ve všech směrech. Proto jsem uvítal další test nástroje z této dílny, a to Warwick RockBass Infinity, 5-string, Nirvana black transparent high polish.

Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass
Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass

Cenově se tento nástroj pohybuje výše než již zmiňovaný model. Tedy okolo dvaceti pěti tisíc. Jsem zvědav, jak to dopadne tentokrát. V minulém testu jsem uváděl, že nejsem uživatelem této značky, ale čím dál víc si pohrávám s myšlenkou, zdali by nestálo za zvážení rozšířit stáj svých nástrojů. Již zmiňovaný model jsem využil na natočení tří songů na dvě různá alba. Historií výrobce jsem se zabýval v minulém testu, a tak snad jen odkaz: http://www.warwick.de/en/Warwick---Company--History--History.html#curre….

Warwick RockBass Infinity, 5-string v barvě Nirvana black transparent high polish je pětistrunná baskytara s aktivní elektronikou a pasivními snímači MEC. Nástroj řady RockBass - made in China -, což v žádném případě neznamená nižší kvalitu, jak jsem se přesvědčil již v minulém testu.

 

Nástroj konečně dorazil

Basa dorazila klasicky v krabici, měkkém, látkovém pouzdru, a ještě v sáčku z jemné textilie. K příslušenství patří, jak je u této značky zvykem, servisní balíček, který obsahuje klíče na seřizování krku i mechaniky, protikusy bezpečnostních zámků na popruh (protikus je standardně namontován na nástroji). Také je přiložena devítivoltová baterie pro napájení elektroniky. Na visačce je uvedeno datum výroby nástroje a jméno a podpis kontrolního pracovníka.

 

Tento test jsem z nedočkavosti začal psát ještě před doručením nástroje, a to samostudiem informací pomocí webu, a to proto, že jsem se moc na Warwick těšil. Minulý test této značky mne hodně namlsal. Každý další test mi přispívá k přesvědčení, že dnes se kvalita stává téměř samozřejmostí. Je opravdu velice důležité si na věci sáhnout a ocenit preciznost výrobce. Většina produktů má dnes už srovnatelnou úroveň a je výjimkou, když se opravdu něco nepovede, a to se pak jedná o smůlu pro výrobce. Výroba nástrojů, jako je například i tento, pro mne představuje i umělecké dílo, a estetické zpracování a použité druhy dřeva jsou jen další vizitkou výrobce.

 

Materiály a řemeslné zpracování.

Tělo je vyrobeno z červené olše (Alnus rubra) pocházející ze západního pobřeží Severní Ameriky. Tělo je dýhované žíhaným javorem. Vše perfektně opracované v tmavém, téměř černém laku (s lehkým nádechem fialové, která se projeví při denním světle) a tu a tam prosvítá kresba dřeva.

Lak je Nirvana black transparent high polish. Tvar těla je krásně přizpůsoben tělu hudebníka a dá se říci, že při hře jste „jedno tělo“. Tvarově tělo vychází z klasického modelu Infiniti. Krk je šroubovaný (čtyři šrouby), třídílný laminovaný javorový s pruhy z ekangy a hmatníkem z wenge (34”, long scale). Krk je osazen 24 extra vysokými niklovými stříbřenými pražci. Dvě oktávy dávají první plus. Orientační značky jsou standardně na hmatníku z pohledu hráče a nejsou největší. Takže malé mínus, protože u tohoto nástroje bude nalezení jakéhokoli dalšího mínusu velmi těžké.

Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass
Warwick RockBass Infinity 5-string - baskytara značky RockBass

Elektronika

Elektronika používá aktivní dvoupásmové korekce. O zdroj zvuku se starají snímače MEC J typu Music Man, třícestný přepínač pro cívky rovněž jako u Musicv Manu (sériově / paralelně / jedna cívka). Další v řetězci jsou ovládací prvky Volume, Balance, Treble, Bass. Zdířka pro připojení kabelu je na spodní hraně nástroje.

 

Mechanika

Mechanika je zde standardní Warwick v chromované úpravě. Mechaniky ladění strun jsou klasicky u této značky uloženy šikmo. Ukotvení strun je v u těchto nástrojů formou zaháknutí, a tak není nutné žádné provlékání - tento patent umožní provést výměnu strun velmi rychle. Asi plus za nápad. Kobylka je jednoduchá, praktická a robustní.

 

Závěrem celkový dojem z nástroje

Zvuk nástroje je klasický pro tuto značku. Pevný, vyrovnaný a konkrétní ton. Hraní je díky dobře zkonstruovanému krku opravdu komfortní a pohodlné. Tento kus byl opět dobře seřízen a má měkký dohmat a já jej mohu směle doporučit. Jenom mě mrzí, že tentokrát nebude jeho zvukový otisk na žádném CD.

 

Info:

Warwick RockBass Infinity 5-string, Nirvana black transparent high polish je další baskytara značky RockBass vyrobená v Číně, s aktivní elektronikou a dvouoktávovým krkem. Cena je 27 412 Kč.

 

Plus:

dvě oktávy

výborný systém uchycení strun pod kobylkou

osazení nástroje zámky popruhu již při výrobě

 

Mínus:

Malé orientační značky pouze na hřbetu krku.

Tentokrát by oktávy snesly lehké doladění, ale také je možné, že k rozladění došlo dlouhým převozem ke mně (několikrát málem doručeno, ale povedlo se až téměř po týdnu).

 

Technická specifikace

Tělo červená olše (Alnus rubra) – pochází z pobřeží západní Severní Ameriky a je dýhované žíhaným javorem
Krk šroubovaný, třídílný laminovaný javorový krk s pruhy z ekanga a hmatníkem z wenge (34” long scale). Krk je osazen 24 extra vysokými pražci.
Elektronika aktivní dvoupásmové korekce, snímače MEC J, 3polohový přepínač
Ovládací prvky Volume, Balance, Treble a Bass
Hardware Warwick, chromovaný
Bezpečnostní zámky ano, Warwick.
Lak Nirvana black transparent high polish
Hmotnost 3,8 kg

 

https://shop.warwick.de

Psáno pro časopis Muzikus