X-Series - Bass Driver - digitální basový overdrive

X–Series – Bass Driver - digitální basový overdriv
X–Series – Bass Driver - digitální basový overdriv

DigiTech X-Series - Bass Driver

Bass Overdrive/Distortion

Asi žádná série krabiček se neobejde bez pořádného

"kreslítka". V basové řadě X-Series od firmy Digitech, kterou jsme vám představili v minulém čísle, má tuto roli pedál Bass Driver.

Na krabičce najdeme klasické ovladače Level, Tone a užitečný Blend pro míchání čistého a zkresleného signálu.

Je zde opět použita - cituji - "exkluzivní technologie Digitechu AudioDNA, která dělá z tohoto Bass Driveru víc než standardní overdrive". Distorzi řídí ovladač Morph, který v sobě slučuje tři totálně odlišné typy zkreslovačů. Pro příklad, srovnání a lepší pochopení funkce Morph výrobce uvádí výčet tří špičkových distortionů, které prý tato krabička strčí do kapsy - Ibanez TS-9, Boss ODB-3 a ProCo Rat!

Uff! Opravdu široká škála zkreslených zvuků. Doporučuji vyzkoušet i kytaristům. Kdo by nechtěl mít tyto tři slavné screamery v jednom za cenu necelých čtyř tisíc? No ale spadněme raději na zem. Tone a Blend v polohách od půlky až k maximu kromě svých funkcí přidávají do zvuku i šum. K mému velkému překvapení distortion nezvládá některé disonantní dvojzvuky, při kterých se zahlcuje a tóny mění v nedefinovatelný hluk. U konsonantních vícehlasů zvuk pokaždé jinak moduluje v závislosti na výšce tónu a v určitých polohách připomíná rychle se přepínající presety u harmonizéru. Zajímavé. Obsahuje šumovou bránu (gate), která v klidovém stavu neuzavře výstup úplně.

Digitech X-Series Bass driver je k sehnání v Praha Music Center za 3970 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus