Guillaume Pille zakladatel Two Notes - A pak že nejde simulovat

Guillaume Pille zakladatel Two Notes - A pak že nejde simulovat
Guillaume Pille zakladatel Two Notes - A pak že nejde simulovat

Měli jsme možnost uskutečnit unikátní rozhovor s chlapíkem Guillaumem Pillem, zakladatelem a hlavním mozkem společnosti Two Notes. Ta stála u zrodu digitálních simulací kytarových aparátů a patří mezi špičku v oblasti.

Problém...

Prvním oříškem byla samotná výslovnost jména Guillaume Pille. Naštěstí Googlův slovník naučný umí nahlas přečíst text v daném jazyce. Takže si asi tak stokrát pouštím, jak se jméno vysloví („gyjóm pijé“) a jde se na věc... Naštěstí je Guillaume od první vteřiny skvělý chlapík. Příjemný, komunikativní, a co víc, má skvělou angličtinu. Několik let pracoval v americké společnosti, takže měl kde a s kým jazyk zdokonalit. Jen tak na okraj se dozvídáme, že je vystudovaným elektroinženýrem a má doktorát z elektroniky. Pojďme si povídat...

 

Zdravíme tě do Francie! Prosím pověz nejprve, jak jsi začínal.

Během studia jsem nahrával muziku, ale zvuk kytary nestál vůbec za nic. Všechno, co se týkalo nahrávání zvuku do počítače, bylo drahé, pomalé, pro více stop jsi potřeboval rozhraní SCSI, pro které zase chyběly drivery, atd. Koupil jsem nejlevnější zvukovou kartu, která měla hrozné parametry. Nehrálo to dobře.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus nebo v jeho elektronickém vydání.
Psáno pro časopis Muzikus