Norbi Kovács - Bez kytary to nejde II

Norbi Kovács - Bez kytary to nejde II, foto: Adam Kovács
Norbi Kovács - Bez kytary to nejde II, foto: Adam Kovács

Jeden z nejvýraznějších tuzemských kytaristů platí už nějakou dobu za ceněnou posilu hned několika výtečných akustických i elektrifikovaných seskupení, v poslední době se ale nevyhýbá ani svým sólovým koncertům a má za sebou hned několik projektů fiilmové a divadelní hudby. V úvodu rozhovoru pro Muzikus před mnoha lety se píše, že bez kytary by to nešlo.

Ahoj Norbi, už před lety mě zaujala jedna hláška z tvého rozhovoru v souvislosti s dovolenou. Totiž ta, že bez kytary by to zkrátka nešlo. Platí to pořád? Jezdíš i teď na dovču s kytarou?

Aeoj, no jasně, to platí pořád. Akorát s tím rozdílem, že poslední dva roky jsme nikde nebyli. Alo to spíš souvisí se současnou covidovou situací. Jinak ale opravdu jsem měl takové malé cvičítko od Petera Jurkoviče. Ta kytarka se objevila i ve filmu o Jurášovi.

 

Pojďme se vrátit k tvým kytarovým začátkům. Ty pocházíš z Maďarska, ne?

Nene, to musím vysvětlit. Narodil jsem se v Šale, to je okres Galanta na Slovensku. Pak jsme se přestěhovali až těsně k hranicím právě s Maďarskem, do městečka Šahy.

 

Já jsem tě poprvé zaznamenal až mnohem později v kapele Lokomotiva, ale když už jsme u těch kolejí, ty jsi asi musel být ovlivněn maďarskými kapelami typu Locomotiv GT, Omega, Hobó Blues Band apod., že?

No to je jasný, dodnes mám obal jejich LPíčka v pracovně nad stolem.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus nebo v jeho elektronickém vydání.
Psáno pro časopis Muzikus