Heritage Audio Baby RAM - pasivní stolní monitorový kontrolér

Heritage Audio Baby RAM - pasivní stolní monitorový kontrolér
Heritage Audio Baby RAM - pasivní stolní monitorový kontrolér

S rozšiřujícími možnostmi domácího nahrávání vstupují do této oblasti stále více i profesionální zařízení za dostupnou cenu v té nejvyšší kvalitě. Mezi takové zařízení patří jednoznačně Baby RAM, stolní monitorový kontrolér od firmy Heritage Audio. Ten, kdo potřebuje přepínat mezi signálovou cestou reproboxu a zvukovým zařízením, dostává pomocí Baby RAM velmi kvalitní monitorový managment bez jakýkoliv ztrát signálu, dynamiky a barvy. Jedním z principů kvality tohoto zařízení je, že tento monitor kontrolér je plně pasivní tím pádem odpadá zkreslení a šum obvyklý u levných zařízení.

Vzhledem ke konstrukci je ovládání velmi jednoduché, ovládací prvky jsou rozmístěné účelně, celé zařízení působí vysoce spolehlivým dojmem i díky velmi robustnímu šasi.

Kontrolér má na čelním panelu vysoce kvalitní 24krokový otočný přepínač hlasitosti, který mimo jiné zamezuje nepřesnému přenosu sterea. Dále zde najdete tlačítka pro přepínání výstupu a vstupu, tlačítko Mono a Dim pro ztlumení celkové hlasitosti o 20 dB a konečně tlačítko Mute. Na zadním panelu jsou dva symetrické stereo vstupy a dva jackové stereo výstupy. Všechny konektory vstupů a výstupů jsou pozlacené. Velice povedený butikový design Baby RAM je inspirovaný produkty Neve.

 

Filosofií firmy Heritage Audio je přenést zlatou dobu kvality přenosu analogového zvuku z minulého do 21. století. Vzhledem k poměrnému mládí firmy (byla založena v roce 2011) se jí to poměrně daří a jejich produkty se prodávají už ve více než 36 zemích světa.

 

Pomoci Baby RAM lze tedy přepínat dvě signálové cesty mezi sebou a rovněž signál mezi dvěma páry reproduktorů. Použil jsem jej k testu k přepínání mezi dvěma zvukovými kartami a jedním párem studiových monitorů.

Pro každého, kdo chce smíchat, porovnat a nastavit si kvalitní poslech s totální transparentností, je toto zařízení vstupní branou ke kvalitnější i pohodlnější práci při mixu, masteringu, recordingu nebo postprodukci.

 

Info:

Heritage Audio Baby RAM je pasivní stolní monitorový kontrolér. Cena je 5890 Kč.

 

Plus:

robustní šasi

nekompromisní kvalita zvuku bez šumu a zkreslení

krokový ovladač hlasitosti

velmi přijatelná cena vzhledem ke kvalitě zařízení

celkový design

 

Mínus:

žádné

 

Technická specifikace

konstrukce pasivní symetrická
počet vstupů/výstupů 2/2
funkce Mono, Mute, Dim

 

https://heritageaudio.net/catalogue/babyram/

Psáno pro časopis Muzikus