TC Electronic BG250-208 - kompaktní a výkonné kombo pro baskytaru

TC Electronic BG250-208 - kompaktní a výkonné kombo pro baskytaru
TC Electronic BG250-208 - kompaktní a výkonné kombo pro baskytaru

TC Electronic BG250-208

V tomto testu se podíváme na kompaktní a lehké kombo pro baskytaru o výkonu 250 W od renomované firmy TC Electronic, kde se na vavřínech rozhodně nespí.

TC Electronic je dánská firma, která prorazila především díky kvalitnímu zvuku, kvalitnímu provedení svých zvukových efektů a procesorů. V TC se evidentně stále něco děje, a tak firma přináší další velmi povedené výrobky i do světa basové amplifikace. Firma nevsází na náhodu, ale zkušenosti a šikovné ruce, a nápady svých techniků a inženýrů kombinuje spolu s potřebami a názory top hráčů. Tato receptura vede k dokonalému vyladění produktů a nárůstu jejich oblíbenosti, kdy firma dala převážně na současnou „lehkou koncepci“. Díky použitým technologiím a kvalitním součástkám patří tyto aparatury k nejlepším výrobkům na trhu.

 

Popis

Řada těchto kombíček jde na ruku těm, kteří hledají kvalitní, výkonný a snadno přenosný aparát. V tomto případě je kombo osazeno dvěma osmipalcovými reproduktory. Ve dvou se to lépe táhne a menší průměry membrán pomohou zvuku se lépe prosadit v kapele. Výrobce pro toto kombo použil osvědčený zesilovač BH250, který jsem již v nedávné minulosti popisoval v samostatném testu. Je možná škoda, že zesilovač nelze z komba snadno vymontovat a použít ho v jiné sestavě, ale ne všichni sháníme kombo „transformera“. Kdo potřebuje spíš basovou hlavu a různé boxy, ten si nejspíš pořídí basovou hlavu a různé boxy, a tak je nemožnost demontáže vlastně v pořádku. :-) Protože mi to stejně nedalo, tak jsem na internetu zjistil, že zesilovač celkem snadno demontovat přeci jen lze. Je ale potřeba sundat kryt zesilovače. Konstrukce komba ale k tomuto není primárně určena, a tak pozor na ztrátu záruky v případě takového zásahu-demontáže.

 

Z recenzí a testů je zřejmé, že TC Electronic BG250-208 je oblíbeným aparátem i pro kontrabas.

 

Pro popis zesilovače BH250 použitého v tomto kombu jsem použil technologii „copy & paste“ z mého předešlého, výše vzpomínaného testu. Přední panel zesilovače je jednoduchost sama a toto uspořádání mně osobně maximálně vyhovuje, popis bude opravdu rychlý. Vstupní jack, přepínač citlivosti vstupu, basy, středy, výšky, potenciometr Master a LED dioda pro funkci TonePrint, ladička, přepínač Mute, Master Volume, hlavní vypínač se světelnou indikací..

 

Zadní panel je opět jednoduchý, ale je vybaven vším potřebným a důležitým, tedy zde nalezneme: síťový vypínač a zástrčku, konektor (jack) pro footswitch, konektor speakon pro reprobox, USB vstup pro upgrade firmwaru a editaci funkce TonePrint, vstup pro aux, výstup pro sluchátka (při zapojení sluchátek se automaticky odpojí reproduktor), linkový výstup XLR s volbou pre/post. Nutno vyzdvihnout i to, že tento zesilovač se spínaným zdrojem vám bude fungovat od 100 do 240 V (50/60 Hz), takže můžete koncertovat po celém světě bez ohledu na napětí v síti, eventuálně bez ohledu na častá podpětí v našich sítích. Box je plně uzavřen a není osazen hornou, je osazen pouze dvěma osmipalcovými reproduktory, které dobře zvládají přenos výkonu zesilovače a spolehlivě pokryjí potřebné zvukové spektrum.

TC Electronic BG250-208 - kompaktní a výkonné kombo pro baskytaru
TC Electronic BG250-208 - kompaktní a výkonné kombo pro baskytaru

Zvuk a použití

Při velmi malých rozměrech dosahuje toto kombo úctyhodného výkonu. Zvuk je pevný a průrazný, díky jednoduchým, ale funkčním korekcím rychle naleznete požadovaný zvuk. I při vysoké hlasitosti nic nerezonuje, celé zařízení působí velmi stabilně a solidně. Skvělým bonusem je funkce TonePrint, která umožňuje použít různé, přednastavené, zvukové efekty. Tyto efekty firma TC Electronic vyladila spolu se světovou elitou hráčů na baskytaru a kontrabas. Efekty si můžete stahovat z internetu a aplikovat je do zesilovače unikátní technologií pomocí mobilního telefonu (ale i USB), který přiblížíte ke snímači na baskytaře, telefon poté vyšle signál a nahraje požadovaný efekt přímo do zesilovače. V zesilovači lze používat pouze jeden efekt, ale s originálním footswitchem můžete naládovat a ovládat efekty dva. Toto kombo bude vyhovovat hráčům, kteří chtějí kvalitní aparát do decentnějších projektů, ale třeba i domů nebo do zkušebny. Vyhovovat bude zcela jistě tomu, kdo shání snadno přenosného a výkonného „dělníka“.

 

Info:

TC Electronic BG250-208 je kompaktní, výkonné kombo pro baskytaru s možností uploadu zvukových efektů TonePrint. Cena je XXXX Kč.

 

Plus:

zpracování

design

zvuk

hmotnost

cena

funkce TonePrint

 

Mínus:

umístění síťového vypínače (toto je ale dané konstrukcí zesilovače)

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Výkon: 250 W (min. 4 ?)
Speciální funkce: TonePrint, ladička
Rozměry: 292 x 320 x 465 mm
Hmotnost: 11,75 kg
Linkový výstup: ano, XLR
Repro: 2x 8”

 

 

ww:

www.tcelectronic.com/bg250-208/

www.youtube.com/watch?v=DXB9QFYxH3c

Psáno pro časopis Muzikus