Behringer V-Tone Guitar GDI 21

Behringer V-Tone Guitar GDI 21
Behringer V-Tone Guitar GDI 21

Další z nepřeberné řady amp modulátorů, tentokráte od firmy Behringer, nesoucí typové označení V-Tone Guitar GDI 21 je zde! A nutno uznat, že se povedl.

 

Základní popis

V-Tone Guitar GDI 21 je novým přírůstkem do populární řady V-Tone, simulující zvuk lampových aparátů. Vzhledem k jeho možnostem se jedná opravdu o velmi malou "krabičku" - o rozměrech: 126 x 101 x 36 mm (v x š x h). Šasi je chráněno (po stranách a z vrchu) bytelným plastem v provedení modré metalízy, ze spodní strany kovem, na němž je přilepena masivní guma proti skluzu.

 

Ovládání

Jednoduché a intuitivní. Celý ovládací pult leží na horní straně efektu. Ve vrchní části se nacházejí čtyři potenciometry:

Drive: síla zkreslení

Treble: vysoké frekvence ±12 dB

Bass: nízké frekvence: ±12 dB

Level: síla výstupního signálu

Hned pod těmito ovládacími prvky najdete další čtveřici - tentokrát třípolohových přepínačů, s následujícími možnostmi:

Amp: simuluje zvuky tří lampových hlav - Tweed, British a Californian

Mod: simuluje tři druhy zkreslení - clean (čistý zvuk), gain (střední zkreslení) a hot (silné, metalové zkreslení)

Mic: tato funkce napodobí snímání výstupního signálu pomocí mikrofonu do PA

off axis (bez mikrofonu), center (mikrofon uprostřed reproduktoru - více výšek), classic (mikrofon na kraji reproduktoru - více bassů)

Gnd Lift: poslední přepínač má jen dvě polohy - on/off, sloužící k "odpojení země (ground)", čímž eliminujete nežádoucí brum.

 

Shrnutí

V-Tone Guitar GDI 21 nabízí celkem 27 možností nastavení a dvoucestný ekvalizér. Simulované zvuky znějí hodnověrně a kupodivu ani ne příliš uměle, což je u podobných "krabiček" bohužel celkem běžný jev.

Kromě vstupu/výstupu (6,3 mm jack), máte možnost připojení i mikrofonního kabelu (cannon) - výstup přímo do mixu. Vedle adaptéru (9 V) můžete též použít jako napájecí zdroj 9V baterii.

Cena GDI 21 je 1128 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus