7/2005

Editorial

  • Muzikanti tvoří společenství, jehož pojítkem je zájem o stejnou věc. Toto tvrzení lze samozřejmě brát jako frázi a mávnout nad ní rukou, ale když se nad tím zamyslím... Každý z nás potká čas od času něco, o čem si pomyslí, že by bylo hezké, aby se o tom dozvěděli i ostatní z branže, ostatní muzikanti. Může to být nápad, jak vylepšit nástroj, fotografie zajímavě upraveného nástroje či aparatury nebo historického kousku zapomenutého někde na půdě, zážitek z koncertu, zkoušky nebo jen příhoda, která změní pohled na hudbu a dění okolo ní. V leckterém šuplíku může ležet muzika, která nedošla realizace, třeba jen proto, že se v okolí nenašli spoluhráči do kapely. Zkrátka vše, oč by stálo za to podělit se s ostatními a co by bylo možné umístit na médium, jakým je CD. Fotky, texty, videa, audio, MIDI soubory, webové stránky, hudební programy... To vše nám můžete poslat do Burzy na CD příloze Muzikusu. A nevěřím, že takové věci, které by Burze slušely, neexistují a ani si nemyslím, že byste se o své zážitky či myšlenky nechtěli podělit. A tak zapátrejte, jestli vás něco v poslední době zaujalo či potěšilo, a pošlete to k nám do redakce.

    Mike Matthews je majitel firmy Electro-Harmonix a nám se povedlo s ním získat exkluzivní rozhovor přímo z NAMM Show v Anaheimu. S autorem Pavlem Růžičkou se tak můžete dozvědět něco z historie Electro-Harmonixu i jaké plány má Mike Matthews do budoucna. V příštím čísle by měl následovat historický test na tři nejslavnější krabičky od této, dnes již legendární, firmy. Zajímá vás, které to budou? Jiří Křivka pro vás vybral tyto modely: Small Stone, Bad Stone a Doctor Q.

    Baskytaristi se mohou těšit na workshop se Stevem Clarkem. V tomto čísle naleznete jeho profil s rozhovorem, který pro vás připravil Filip Zoubek. A od příště budete moci nakouknout v krátkém seriálu pod jeho basovou pokličku. Steve Clark mimo jiné působí v kapele Laca Decziho - Cellula New York.

    A malá rada na závěr. Usaďte se pod slunečník, nechejte si nalít sklenku něčeho dobrého a užívejte si prázdnin. A když vám k tomu z beden bude hrát vaše oblíbená kapela, tak vás možná právě teď napadne motiv vašeho příštího letního hitu. Hezké léto.

Články v tomto čísle