DOD Overdrive Preamp/250 - kytarová krabička typu overdrive

DOD Overdrive Preamp/250 - kytarová krabička typu overdrive
DOD Overdrive Preamp/250 - kytarová krabička typu overdrive

Další z dlouhé řady kytarových krabiček typu overdrive, tentokrát od firmy DOD, potažmo DigiTech. Je v retrostylu vzhledem a taky zvukem. Zjistil jsem, že se vyrábí již cca čtyřicet let (dnes v trochu jiném vzhledovém provedení než dřív). Na krabičce barvy žluté metalízy jsou umístěny dva potenciometry s retročudlíky (velký široký černý knoflík se stříbrným středem), přepínač On/Off (je plechový a víc vystouplý díky tlusté podložce pod matkou) a modrá LED dioda, která je nezvykle umístěna vlevo od přepínače. Vypadá to „retrodobře“.

 

Overdrive se obecně používá k nakopnutí nebo, lépe řečeno, přikrmení lampových aparátů. Takže k tomu potřebujeme aparát, který již sám o sobě trochu zkresluje, pak připojíme overdrive a dostaneme zkreslený zvuk s dlouhým sustainem. V zapojení do zcela čistého kanálu to pro mě nemá moc smysl - nelíbí se mi to. Zvuk tohoto overdrivu je poměrně ostrý a zároveň tlustý, konkrétní na vyšších tónech. Na hlubších tónech se zahlcuje a slévá dohromady - u kytar s humbuckery, ale u kytar se singly to nedělá. Řekl bych, že zvukově je overdrive Preamp/250 dost vintage, takže kdo hledá zvuk z raného období rocku, bude nadšen. Tím, jak to hraje, je to vhodné především na táhlá sóla v blues rocku a hard rocku. Masitě šťavnatý metalový powerakordový doprovod se z toho dostat nedá. DOD overdrive Preamp/250 je true bypas, a když dojde baterka, tak nám stále signál prochází skrz krabičku a můžeme dohrát koncert.

 

Ovládání je pouze základní - Gain (zkreslení) a Level (hlasitost).

 

Tónová korekce na krabičce není - to je věc, která podtrhuje retro styl, ale někomu může chybět. Krabička se dá napájet 9V baterií nebo klasickým 9V adaptérem s mínusem uprostřed.

 

Preamp/250 se dodává s nepřilepenými gumovými nožičkami/špuntíky, takže na ni hned můžeme naplepit sucháč a šup s tím a pedalboard. Krabičku doporučuji pro vyznavače oldscholl rocku. Pořídíte ji za 2990 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Konstrukce lehké hliníkové šasi
Napájení 9V baterie/adaptér
True bypass ano(klasický kovový přepínač)

 

www:

digitech.com/en/products/dod-overdrive-preamp250

Psáno pro časopis Muzikus