Echo Audio AudioFire 4 - zvuková karta

Echo Audio AudioFire 4 - zvuková karta
Echo Audio AudioFire 4 - zvuková karta

Po známé řadě PCI zvukových karet Gina nabízí firma Echo Audio i karty řady AudoFire s připojením FireWire. Karta AudioFire 4 představuje "zlatý střed" řady a jedná se o kompaktní zařízení, které díky FireWire rozhraní umožňuje i práci s notebookem.

 

Kartu lze napájet přímo z rozhraní FireWire (šestipinový kabel) nebo pomocí dodávaného dvanáctivoltového adaptéru. V balení najdete ještě CD s ovladači a návodem (anglickým), 2,5 m FW propojovací šestipinový kabel, redukci na malý FW konektor (čtyřpinový, iLink) a popis instalace ovladačů (anglicky).

 

Koncepce karty je "vše v jednom", jsou zde čtyři analogové vstupy a čtyři výstupy (symetrické), MIDI, koaxiální SP/DIF vstup a výstup a sluchátkový výstup s regulací hlasitosti. První dva analogové vstupy jsou vybaveny kombinovanými konektory XLR/jack, obsahují vestavěné mikrofonní předzesilovače a lze je využít i jako vysokoimpedanční nástrojové. Pro oba mikrofonní vstupy současně lze softwarově zapnout 48V phantomové napájení.

 

Karta podporuje práci v režimu 24 bitů/32-96 kHz. Jsou zde dva FireWire konektory pro připojení k počítači i pro připojení dalších FW zařízení. Mimoto lze propojit více karet AudioFire současně, podle výrobce je limit pouze v datové propustnosti sběrnice FireWire. Ke vzájemné synchronizaci slouží rozhraní SP/DIF.

 

Mechanické provedení odpovídá ceně. Dostatečně robustní hliníková krabice se solidně provedenými konektory, poněkud "volně" působí ovládací prvky pro regulaci citlivosti mikrofonních vstupů. Díky malé výšce přístroje jsou vstupní i výstupní konektory blízko sebe, a pokud používáte silné konektory jack na kabelu, nevejdete se. Konektor na sluchátka je netradičně 3,5mm jack.

 

Instalace ovladačů je bezproblémová a blesková. Nainstaluje se i ovládací panel AudioFire Console, kde lze nastavit směrování vstupů do jednotlivých výstupů (routing) a další parametry (synchronizaci, vzorkovací frekvenci...). Po zavření ovládacího panelu jsou parametry nahrány do přístroje, který lze s tímto nastavením používat i samostatně. Ovladač je velmi jednoduchý a intuitivní, neumí však softwarově směrovat signál mezi různými aplikacemi.

 

Zvuk je solidní, což lze u této značky očekávat. Ovladače jsou dostupné pro WinXP i MacOS X a podporují snad všechny myslitelné režimy. Cena karty je 9890 Kč s DPH.

 

Pro účely testu zapůjčil: DISK Multimedia s.r.o. , 516 454 769, disk@disk.cz, www.disk.cz?

 

Technická specifikace:

FireWire rozhraní: 2 x FireWire 400

převodník: 24 bitů/32-96 kHz

počet analogových vstupů: 4

počet analogových výstupů: 4

mikrofonní předzesilovače: 2

phantomové napájení (+48 V): ano, společné

digitální vstupy/výstupy: 1/1 (SP/DIF)

výstup na sluchátka: 1, s regulací hlasitosti

MIDI in/out/thru: ano/ano/ne

synchronizace: ano, SP/DIF

ovladače: ASIO 2.0, WDM, GSIF 2.0, CoreAudio, CoreMIDI

rozměry: 152 x 38 x 140 mm

Psáno pro časopis Muzikus