Gallien-Krueger DieselDawg

Gallien-Krueger DieselDawg
Gallien-Krueger DieselDawg

Triviální hádanka: Má to pětadvacet kilo, stopadesát wattů, patnáctipalcový reproduktor a špatně se to přenáší. Co to je? Myslím, že každý, kdo aspoň jednou za život přišel do styku s basou a věcmi kolem, může odpovědět: "Ty vole, to jo přece úplně normální, obyčejné basové kombo."

K početnému zástupu výrobců těch obyčejných" komb pro normální lidi se přidala i německá firma Warwick a dodala na trh model Sweet 15, tedy kombo, které přesně zapadá do kategorií, jmenovaných v úvodní přiblblé hádance. Sweet 15 je prostě ten typ komba, který měl za svůj basácký život asi každý z nás minimálně v jednom exempláři. Davy odpůrců i příznivců se budou zřejmě na věky přít, na co je dobré, respektive špatné. Všichni se ale shodnou na tom, že v podstatě, až na čestné výjimky, je to pořád to samé, akorát to má jinou značku. Čím se tedy testovaný Warwick liší?

V prvé řadě je to kvalitní dílenské zpracování. Sweet 15 je festovní psí bouda, váží čtvrt metráku, takže kromě toho, že se hezky pronese, jelikož má jenom jedno ucho shora, se rozhodně nemusíte bát převozů, přeletů ani zámořských plaveb. To kombo se tváří, že toho snese docela dost. Druhou předností je jednoduchý ekvalizér, obdobná konstrukce je společná všem aparátům Warwick. EQ funguje spolehlivě a v kombinaci s Low a High Boost nabízí docela pestrou zvukovou škálu. Při spínání obou boostů se ozve slyšitelné cvaknutí. Kombo, díky slušnému zesilovači, poměrně kvalitnímu patnáctipalcovému reproduktoru s vypínatelnou hornou, produkuje vyrovnaný zvuk, nehuhlá, neječí ani nešumí. Je schopné hrát docela hlasitě, obstojně zvládá jakoukoli hráčskou techniku, reaguje na dynamiku hry, tedy nabízí v rámci možností vše, co od něj basista může očekávat. Já osobně ovšem postrádám cosi navíc - Sweet 15 mám zařazeno v kategorii "Neurazí ani nenadchne".

Konečný verdikt tedy zní: Warwick Sweet 15 je kvalitní stopadesátiwattové kombo, poskytující hráči obstojnou variabilitu, co se zvuku týče. Takže pokud hledáte aparát v tomto stylu, rádi si hrajete na bedňáka a nechcete vykrvácet veškeré úspory, Sladká patnáctka může být vaše nová stará, kterou tady všichni znají. Bude to spíš svatba z rozumu než z lásky, ale ono už to tak někdy v životě chodí, že jo?

Cena: 17 050 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus