IK Multimedia iRig HD - šikovný černý váleček

IK Multimedia iRig HD - šikovný černý váleček
IK Multimedia iRig HD - šikovný černý váleček

Dnes si představím pokračovatele iRig - nástrojového vstupního interface do iZařízení iRig HD. Tentokrát na digitální bázi. Bude to aktivní zvuková karta napájená přímo z připojeného přístroje. Předchůdce, analogový iRig, byl spíše redukcí konektorů, protože dostat do iPhone kytarový jack... to ani v Apple neumí.

 

iRig HD tedy má vstup pro čtvrtpalcový jack s vysokou impedancí, což si žádá každý výstup z pasivního kytarového snímače. A na druhé straně černého válečku je univerzální konektor, stejný jako ten, co u PC sloužíval k připojení PS2 myši a klávesnice. Součástí balení pak jsou kablíky s klasickým plochým konektorem Apple pro iPod a iPad, dále malinkým, který je speciální pro iPhone, a nakonec klasické USB pro Mac. Na PC nefunguje a ani s Androidem si nebrknete.

 

Pro nastavení vstupního signálu je iRig vybaven kolečkem Gain a barvy měnící LED diodou jako indikátor úrovně vstupního signálu. Toť vše.

 

iRig pracuje, jak se očekává - hraje. Pocit zpoždění, nebo že by nešel „za rukou“, jsem nezaznamenal. Velmi příjemná, avizovaná a fungující je odolnost proti zpětné vazbě, kterou analogový předchůdce čas od času trpěl. Ve spojení s aplikacemi jako AmpliTube nebo Garage Band získáte cvičítko na cesty. Ve spojení s počítačem Mac partnera pro domácí práci a dle parametrů se nedá hovořit jen o nahrávání demo snímků, iRig HD míří výše.

 

Napadne vás, jak to bude s napájením? IK Multimedia na svých stránkách uvádějí, že věnovali péči vývoji obvodů, které mají minimální spotřebu. Přesto něco iRig HD odebírat musí, takže iPod s na patnáct procent nabitou baterií byl „umrtven“ docela rychle. A bohužel není možnost mít zapojený iRig HD a zároveň mít připojený napájecí adaptér nebo USB. Doporučená cena je 2190 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Vstup 1x 1/4” (6,3 mm) Hi-Z jack
Maximální vstupní úroveň 330 mV až 7 V
Rozsah gainu 26 dB
Harmonické zkreslení 0,005 %
Frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz (±0,2 dB)
Napajení iOS nebo USB
Převodníky AD/DA 24 bitů
Rozměry 3 x 9,9 x 2,1 cm
Hmotnost 35 g

 

www:

www.ikmultimedia.com/products/irighd

Psáno pro časopis Muzikus