Mooer Ensemble Queen - chorus pro baskytaru

Mooer Ensemble Queen - chorus pro baskytaru
Mooer Ensemble Queen - chorus pro baskytaru

A tohle je královna našeho pěveckého souboru... představuje sbormistr tu nenadanější anebo nejkrásnější zpěvačku. Ale ne, název baskytarového efektu od specialisty na maličké pedály - čínské firmy Mooer - takto asi nevznikl. Ensemble Queen je odpovědí na chorus Ensemble King, který firma vyvinula pro kytaristy. A sluší se dodat (Mooer to ale nedodává), že modrý Chorus Ensemble je efekt od slavné firmy Boss.

 

Co je chorus obecně? Efekt, který k původnímu signálu přidává jeden nebo více identických signálů, které jsou ovšem vůči tomu původnímu decentně rozladěné nebo nepatně opožděné (případně obojí). Výsledný zvuk pak připomíná zvuk více nástrojů či hlasů hrajících unisono a projevuje se drobným chvěním. Designově povedená bytelná malá kovová krabička nabízí čtveřici otočných knoflíků. Ten největší, Rate, ovládá rychlost modulace, tedy rychlost onoho chvění. Tři malé knoflíky jsou: Level, kterým zesilujeme a zeslabujeme výsledný signál. Tone, který nám pomáhá zvýraznit část frekvenčního spektra od vysokých poloh po nízké. V chorusové teorii by to měl být dokonce výběr frekvence, na které je efekt chorus aplikován... A poslední knoflík nese označení Deph a ovládáme jím hloubku onoho chvění, tedy míru rozladění/opoždění.

 

Jestliže je chorus tou částí vybavení kytaristů a baskytaristů, která může jejich tón změnit v tón nepříjemně studený, u Ensemble Queen tahle obava odpadá. Jestliže chorus při použití na baskytaru může hráče okrást o hluboké frekvence, které tvrdí muziku, u této krabičky bát se netřeba. Zařízení(čko) produkuje vřelý teplý analogový tón, u kterého si můžeme při zapínání a vypínání efektu potrvrdit, že se nám z basového zvuku nic neztrácí. Nastavením Rate a Deph lze vybrat decentní polohy, které jsem si užíval především, ovšem také divočejší nastavení, které skoro až tahá za uši. Za užitečný bonus považuji knob Level, jenž nám může pomoci například v tom, že refrénovou část hranou s chorusem si nastavíme zároveň jako hlasitější.

 

S Ensemble Queen se nespálíte. Tedy, u chorusu vlasně nepodchladíte. Cena je 2203 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Napájení AC adaptér 9V DC (minus ve středu), napáječ není součástí, baterií napájet nelze
Spotřeba 110 mA
Rozměry 93,5 x 42 x 52 mm
Hmotnost 145 g

 

www:

www.mooeraudio.com

Psáno pro časopis Muzikus