Radial Classic Tonebone - tube distortion

Radial Classic Tonebone - tube distortion
Radial Classic Tonebone - tube distortion

Radial Classic Tonebone: klasika vždy potěší

Oficiálně vychází Radial Tonebone Classic z lampového zesilovače, který představil v 50. letech sám velký a legendární Leo Fender. Neoficiálně jde o nadupanou krabičku, která dokáže - i navzdory svému kompaktnímu balení - vyloudit širokou škálu šťavnatých zvuků. Tento modrý ďáblík, vybaven lampou 12AX7, produkuje příjemný ale zároveň notně nabroušený overdrive. Tonebone je vybavent true bypassem, ekvaalizérem a množstvím drivů. Přitom disponuje minimálním šumem, i při vysokém zkreslení. Tonebone Classic je lampov zesilovač v krabičce odpovídající svými rozměry zhruba velikosti videokazety VHS.

 

Silnou stránkou „zesilovače“ ToneBone Classic je široká paleta zvuků a nastavení - od klasického crunche přes hardrockový sound až po řádně nabroušenou pilu. Základem zvuku je ekvalizér, zahrnující vše potřebné - od hlasitosti, přes výšky, basy a středy (filter) až po míru zkreslení (drive). Dále máme k dispozici tři úrovně charakteru zvuku - od Top End (bassový Dark, středový Flat a zvonivý Bright), Mid Boost (Out, 7 dB a 12 dB) a Drive/Gain, který je buď nízky, střední nebo vysoký. S nastavením si vyhrajete do sytosti, kombinací je skutečně mnoho. Za velké plus považuji rozhodně dobrou dynamiku zvuku a zcela konkrétní tón, a to i při vyšším zkreslení a úrovni hlasitosti. Dokonce i při cca 85% volume byly jednotlivé tóny stále perfektně konkrétní (ačkoli mi už téměř stříkala krev z uší). Při sešlápnutí pedálu - přepnutím na čistý zvuk (Clean/By-pass) - se opravdu jedná o čistotu v pravém slova smyslu. Žádné nakřápnutí, žádné rušivé zvuky.

 

Na Classic Tonebone se hraje moc fajn. Je sice třeba jej trochu „vytavit“ - ideálně cca do dvou třetin -, aby „to začlo hrát“, ale to není pro majitele lampových aparátu ničím novým pod sluncem (jsme na to zvyklí), že?! Díky možnostem nastavení drive, plynulému gainu a korekcím lze vyloudit zvuky od pop-rocku až po metal. I když ruku na srdce, na modernější a tvrdší odnože metalu to úplně není (vyznavači těchto stylu nechť se poohlédnou jinde), ale na starý dobrý hard rock a hard ‘n’ heavy jako dělané. A propo Radial Tonebone Classic najdete u takových ikon jako: Eric Johnson, Steve Lukather, Neal Schon či Gary Moore. A to myslím hovoří za vše! Cena je 5956 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Kreslící prvek 12AX7 lampa
Ovládání ekvalizér, volume a drive
true-bypass
Rozměry 171 x 109 x 35 mm (š x v x h)

 

www:

www.tonebone.com

Psáno pro časopis Muzikus