Sennheiser HD 280 PRO

Sennheiser HD 280 PRO
Sennheiser HD 280 PRO

Produkty firmy Sennheiser stály vždy za povšimnutí; a dnešní testík se bude zabývat profesionálními sluchátky, v jejichž vývoji a výrobě má firma nemalou tradici.

HD 280 Pro jsou uzavřená, circumaurální (s uzavřenou mušlí) sluchátka určená pro profesionální monitoring. Konstrukce je v černém celoplastovém provedení, hlavový most a náušníky jsou opatřeny měkkým koženým polstrováním. Vinutý přívodní kabel lze natáhnout až na délku tři metry a na jeho konci je nalisovaný pozlacený 3,5mm jack. Součástí balení je redukce na 6,3mm jack, která je navíc šroubovací, takže se nemusíte bát, že ji někde ztratíte. Po opotřebení nebo poškození lze polstrování náušníků a hlavového mostu vyměnit za nové. Stejně tak je možné vyměnit i přívodní kabel, vyžaduje to ovšem už drobnou demontáž sluchátek podrobně popsanou v návodu. Sklopné otočné náušníky umožňují několik variant prostorově úsporného uložení.

Sluchátka jsou lehká (285 g) a dosti pohodlná, netlačí ani při delším poslechu a jejich posazení na hlavě je přitom stabilní. Jejich impedance je 64 Ohmů, frekvenční rozsah 8 Hz-25 kHz. Díky kvalitnímu akustickému odstínění s 32dB odstupem od okolních ruchů už při minimální hlasitosti reprodukce netušíte, co se děje okolo vás (hravě lze přeslechnout i zvonění mobilu s hlasitým profilem).

Firma Sennheiser myslí i na ty, kteří se přiklání k současnému designu, a dodává sluchátka i v barvě stříbrné HD 280 Silver nebo také s větší impedancí 300 Ohmů jako HD 280 13.

Sluchátka jsem zkoušel při nahrávání kytary z kytarového komba, které ode mě bylo vzdáleno asi dva metry. Zůstal jsem s podivem, jak i při relativně vysoké hlasitosti lze bez problémů monitorovat průběh záznamu. Jediné, s čím se musí trochu počítat, je přeslech na basových frekvencích, který lze odstínit přeci jen hůře. Celkově znějí sluchátka opravdu "rovně", jste-li zvyklí na běžná hi-fi sluchátka, budete asi překvapeni. Po vlastní zkušenosti bych jejich použití určitě neomezoval pouze na studiovou práci. Myslím, že naleznou uplatnění všude tam, kde je i při velkém okolním hluku požadavek na kvalitní poslech. Cena je 3900 Kč.

Psáno pro časopis Muzikus