TC Electronic WireTap Riff Recorder - náplast na vaši děravou paměť

TC Electronic WireTap Riff Recorder - náplast na vaši děravou paměť
TC Electronic WireTap Riff Recorder - náplast na vaši děravou paměť

Klasická malička kartonová krabička, v ní pastička, letáček o dalších produktech, rychlý návod, protiskluzové nálepky a samolepka TC Electronic.

Maličká krabička o rozměrech menších než vizitka... A to je co? No tak nic, prostě je malá. Horní deska nese ovládací prvky, tedy nožní spínač pro spuštění, vypnutí a mazání nahrávání a tři tlačítka: Vzad, Play a Vpřed. Ty spouští a mažou nahrávky a přecházejí mezi nahrávkami z paměti.

 

Zprava vstup pro kytaru nebo předchozí krabičky, napájení a USB. Zleva výstup. Inteligentní designér umístil vstup a výstup asymetricky, takže se krabičky tohoto dánského výrobce mohou umístit v pedalboardu blíže k sobě, konektory propojovacích kabelů si nepřekážejí. Maličkost, kterou dělají i jiní výrobci, ale rozhodně příjemná. Pokud bez přečtení rovnou budete odšroubovávat spodní desku, protože jste líní hledat napáječ a myslíte si, že ještě užijete starou dobrou devítku (baterii), neztrácejte čas. Tuto slepou uličku jsem prošlapal za vás. Krabička funguje pouze s napáječem. Tak jak jsme u TC Electronic zvyklí, krabička je true bypass.

 

Co to dělá

Krabička slouží jako záznamník vašich nápadů. Ať už stále zapojena do vašeho řetězce v pedalboardu nebo vždy připravená ve vašem kufru nebo gigbagu. Ale to není všechno, hlavní síla zařízení tví ve spojení s chytrým telefonem. Na něm nainstalovaná aplikace umí krabičku nejen ovládat, přenášet z ní audio soubory, ale také sama nahrávat, když náhodou krabička není po ruce nebo si chcete nápad nazpívat. A to není všechno.

 

Krabiček, které spolupracují s aplikacemi na chytrých telefonech nebo tabletech, se na trhu objevuje víc a víc. Trochu se bojím, aby kvůli tomu nebylo za chvíli pro samé šmrdlání po displejích ve zkušebnách pusto a prázdno nebo smutně ticho.

 

Jak to funguje

Nahrávání se spouští stiskem nožního spínače a tak se také vypíná. Nožním spínačem, podržíme-li ho po tři vteřiny, aktuálně přehrávanou nahrávku také vymažeme. Není to looper, takže netapujete tempo, ani se nemusíte trefit přesně do začátku riffu. Na to jsou jiné krabičky, z dílny TC Electronic z této série třeba Ditto. Nahrávek se vejde do krabičky osm hodin a ve vysoké kvalitě. Spustit nahrávku už musíte ručně, tlačítka jsou zapuštěná, takže se k ní musíte sehnout. Soubory si můžete stáhnout přes USB, to ale pouze zkopíruje soubory z krabičky, nelze je vymazat nebo nahrát jiné. Nebo si stáhnete aplikaci a posunute se do dalšího levelu.

 

Aplikace

Je k dispozici jak pro Android, tak iOS a jmenuje se WireTap App. Telefon s krabičkou spárujete prostřednictvím protokolu Bluetooth, podržíte-li na krabičce současně tlačítka Vpřed a Vzad. Krabičku lze z telefonu plně ovládat. Vyberete si, zda přehráváte soubory v telefonu nebo v krabičce, nahrávky z krabičky můžete přetáhnout do telefonu. Můžete je také vymazat, buď z krabičky, z telefonu nebo obou. Nahrávka je automaticky pojmenovaná, jak TC Electronic uvádí, nějakým cool jménem. Docela zábavná funkce. Samozřejmě si je můžete přejmenovat. Co je velmi zajímavé, je, že jakmile jsou v telefonu, můžete je sdílet s dalšími pomocí v telefonu nainstalovaných aplikací. Takže e-mailem, přes messenger nebo si je klidně uložíte třeba na Dropbox. App umí také nahrávat s využitím vestavěného mikrofonu telefonu. Má dokonce jakýsi měřák vstupní úrovně, abyste neměli nahrávku zkreslenou.

 

Závěr

Šikovná malá krabička, jejíž možnosti výrazně rozšiřuje jednoduchá aplikace. Jako instantní záznamník může najít uplatnění u všech harcujících skladatelů a muzikantů obecných.

 

Info:

TC Electronic WireTap Riff Recorder je kapesní záznamník nápadů s širokými možnostmi ovládání přes mobilní aplikaci dostupnou pro Android i iOS. Cena je 2690 Kč.

 

Plus:

umístění konektorů

aplikace

možnost nahrávat na mikrofon telefonu

snadné sdílení souborů

 

Mínus:

Transportní tlačítka mohla být ovladatelná nohou, zvýšila by se užitná hodnota krabičky. Ovládání aplikace by mohlo být o něco intuitivnější, za chvilenku se s tím sžijete, ale standardy jsou dneska vysoko.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Zpracování signálu digitální
Rozlišení záznamu 24 bitů, 44,1 kHz
Napájení pouze adaptér; nutno dokoupit, vyžaduje 9 V DC/100 mA
Konstrukce lakovaný kov
Bypass true bypass
Rozměry 92 x 43 x 50 mm
Vstupy vstup 6,3 mm, 1x mini USB a 1x pro adaptér
Výstupy výstup 6,3 mm
Bluetooth 4.0
Dosah 10 m

 

www:

www.tcelectronic.com/wiretap-riff-recorder

Psáno pro časopis Muzikus