Voodoo Lab Sparkle Drive MOD - kytarový overdrive

Voodoo Lab Sparkle Drive MOD - kytarový overdrive
Voodoo Lab Sparkle Drive MOD - kytarový overdrive

První, co na nové řadě efektů Voodoo Lab zaujme, je krásný a dotažený design. Čelní panel je proveden v kombinaci s vrchním plexisklem. Navýsost elegantní.

 

Zelená barva dává tušit kořeny využití téhle krasavice ve vodách zaslíbených nakopávadlům typu Tubescreamer. Název pak odkazuje k „dědečkovi“ téhle novinky, tedy ke krabičce Sparkle Drive (tohle bude asi působit zmatky, jejich názvy se liší pouze slůvkem MOD).

 

Potenciometry jsou sice malé, ale ovládají se bez problémů, mají vroubky a nekloužou. Stejně jako Giggity, ani Sparkle Drive MOD není osazen klasickým přepínačem DPDT, ale relátkem s pozlacenými kontakty. S ohledem na tradici a jméno výrobce v oblasti přepínacích systémů (GCX, Pedal Switcher ad.) lze tušit, že u Voodoo vědí, co a proč dělají. Opět - jako u Giggity - zde platí postesk, že je škoda, že když už relátko, tak proč chybí možnost dálkového zapínání. Ale jasně, tohle by asi využilo jen pár kytaristů.

 

Původní Sparkle Drive byl osazen čtyřmi operačními zesilovači. Při pohledu do Sparkle MOD se zdá, že jejich počet je zachován.

Napájení je standardních devět voltů, dodávaných buď adaptérem nebo zdrojem. Při výměně baterie na nás opět čekají tolik „oblíbené“ šroubky, místo nějakého řešení „user-friendly“. Ale lze to odpustit, je fakt, že při obecně malém odběru podobných nakopávadel baterka vydrží docela dlouho.

 

Sparkle Drive MOD nabízí čtyři módy, označené výrobcem jako 808, Vintage, Lead a Rythm. Ovládání zvuku má na starosti klasická trojice Gain, Tone a Volume. Čtvrtý potenciometr, Clean, nastavuje poměr čistého a zkresleného zvuku. Tohle není u zkreslení příliš častá věc, ale rozhodně má svoje využití. Mix původního a zkresleného signálu dává tónu zajímavou barvu a dá se s ním hezky vyhrát.

 

Jak lze tušit, každý z módů začíná tam, kde předchozí končí. Takže postupně se můžeme dostat od lehkého přibroušení až ke slušnému distortionu. Ale ani při největším zkreslení nečekejme žádnou pilu. Podle očekávání je tón hezky medový, nakopnutí aparátu jak má být.

 

Příjemnou třešničkou na téhle krabičce resp. v krabičce je, že v ní najdeme samolepku s logem výrobce. Šup s ní na futrál od kytary!

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Napájení 9V DC
Baterie/adaptér ano/ano
Ovládání Gain, Tone, Clean, Volume, Mod (čtyřpolohový přepínač)
Cena 4200 Kč

 

www:

www.voodoolab.com/sparkledrive_mod.htm

Psáno pro časopis Muzikus