Královny rytmu - Nicole Marcus

Americká bubenice Nicole Marcus se narodila v malém městečku Tamarac na Floridě.

Vyrůstala v rodině, kde muzika hrála od rána do večera. Odmala ji provázela hudba kapel a interpretů jako The Beatles, Beach Boys, Bob and Ziggy Marley, Bruce Springsteen a mnoha dalších.

Královny rytmu - Nicole Marcus
Královny rytmu - Nicole Marcus

Zpívat začala Nicole pomalu dříve, než se naučila mluvit. Prvním nástrojem, na který se začala ve svých šesti letech učit, byl klavír.

V páté třídě na základní škole nastoupila do školní kapely, kde si musela vybrat, na jaký hudební nástroj bude hrát. Zvolila si bicí soupravu, zamilovala se do ní a bubnování se věnovala víc a víc.

Nicole získala stipendium na prestižní University of Miami, fakultě Frost School of Music, kterou absolvovala s vyznamenáním a bakalářským titulem v oborech studio music a Jazz drum set performance.

Po škole se Nicole přestěhovala do New Yorku, kde bubnovala v představení Dear Edwina na scéně Off-Broadway. Kromě bubnování s různými umělci se začala Nicole věnovat i své vlastní tvorbě. Zpívala a doprovázela se na kytaru a vystupovala po celém městě. Později se Nicole přestěhovala do Los Angeles, kde hrála na bicí, kytaru, klávesy a perkuse v první sérii televizní show Glee.

V roce 2013 procestovala Spojené státy, Kanadu a Japonsko v rámci mezinárodního turné muzikálu Hair, na kterém bubnovala. Nicole vystupovala například i se zpěvačkou Coco Lloyd (X Factor, UK), Jamesem Snyderem (Lionsgate Records) a mnoha dalšími.

Po návratu z muzikálového turné nastoupila Nicole do studia a natočila své první sólové album. Tuto desku jí produkoval Fernando Perdomo a o mix a mastering se postaral Zach Ziskin, držitel ceny Grammy. Nicole si pro svůj debut všechny songy sama nejen složila, ale i nazpívala a nahrála veškeré nástroje. Nicole není jen bubenice a multiinstrumentalistka, ale i skládá a produkuje hudbu pro film, televizi, divadlo, reklamu, hry a další. Je hrdou endorserkou firem Pearl Drums, Sabian Cymbals, SilverFox Drumsticks a Humes & Berg.

Královny rytmu - Nicole Marcus
Královny rytmu - Nicole Marcus

BICÍ SOUPRAVA

Pearl

1) 20” bass drum

2) 14” snare drum

3) 10” tom

4) 14” floor tom

 

ČINELY: SABIAN

A) 13” hi-hat

B) 16” crash

C) 10” splash

D) 20” ride

Psáno pro časopis Muzikus