Krása ke kráse - Wolfgang? Ano! I na pláž!

Krása ke kráse - Wolfgang? Ano! I na pláž!
Krása ke kráse - Wolfgang? Ano! I na pláž!

Sice je už léto za námi, ale jako takovou vzpomínku na dny plné slunce někde na pobřeží moře si tuhle dvojku uvést můžeme. No ještě aby ne! Jedna kvalita vedle druhé. Navíc v obou případech ve své kategorii mladší ročníky. Jistě, u nositelky plavek je to jasné, u kytary EVH Wolfgang také nejde vzhledem ke standardním značkám nástrojů o nějakou starobu. Tento typ se začal vyrábět roku 1996, kdy se firma Peavey spojila s kytarovým mágem Eddiem Van Halenem. Ten dodal výrobci své požadavky, a vznikl tak nový model, kterému se podařilo v té době v podstatě nemožné - šlo o novinku, která ale nevybočovala nijak zvlášť ze zavedených tvarů. Kytaristé jsou totiž ohledně tvarů kytar dosti konzervativní (no dobře, tak dodejme slovíčko až na výjimky...) a tady vznikl nástroj, který spojil oba břehy. Původní nabídka se z jednoho modelu velice dobře rozrostla, a to i po roce 2004, kdy Van Halen spolupráci s Peavey ukončil. Nová značka EVH tak posunula původní řady, pro které se vžily názvy Standard a Deluxe, k dalším modelům. Klasika, kterou drží jemná ručka té rozevláté dračice, je vyrobena z lípy, tento model má navíc i javorovou desku. Krk je také z javoru, má dvě grafitové výztuhy. Hmatník je palisandrový a kytara je osazena dvěma humbuckery, mechanikou Shaller a tremolem Floyd Rose.

Z obou částí obrázku číší novost, svěžest, pevnost a bujnost. Obě dvě krásky sice sedí svým pozadím na tvrdém kamení, ale ani jedné to, jak vidno, nevadí. Osobně mne jako kytaristu trochu drásá vědomí, že ta kytara si odírá spodní část o drsné kamení, ale kdo by se o to v tomto případě staral.

Obrázek působí uvolněně, žádná křeč, jen věční kritici mohou namítnout, co s tou kytarou dělat na pobřeží oceánu. Ha ha, chudinkové, tak ať jen kritizují. My ostatní se kochejme...

Psáno pro časopis Muzikus