Kytaroví velikáni - Dan Hawkins & Justin Hawkins

Kytaroví velikáni - Dan Hawkins & Justin Hawkins
Kytaroví velikáni - Dan Hawkins & Justin Hawkins

Bratři jedou! Ano, už v červencovém čísle jsme rozjeli takové podtéma našeho seriálu, pracovně nazvané Bráchové jedou. A ujalo se to mezi vámi opravdu excelentně. Hodně ohlasů bylo také na úvod článku, kde jsme zmínili ta nejprovařenější sourozenecká jména hudební scény ve světě i doma... Tak proč v tom nepokračovat?

Dan Hawkins

I když Justin je ten starší, začneme právě Danem. U něj totiž vznikl ten nápad založit se svým bráchou kapelu, ze které se nakonec vyklubala sestava The Darkness, hardrocková kapela se silnou vazbou ke glam rocku, která velmi slušně zahýbala touto scénou na začátku nového tisíciletí... Ale nepředbíhejme.

Daniel Francis Hawkins se narodil 12. prosince 1976 v Chertsey v Anglii. Po úspěšných studiích opustil své rodiště a ponořil se do bohémského života v Londýně. Už od teenagerského věku toužil být muzikantem. Nejvíce ho ovlivnili Led Zeppelin, Aerosmith, Def Leppard, Whitesnake, AC/DC, Queen (jak jinak), Mötley Crüe a Thin Lizzy. Samá skvělá jména.

Nejdříve to zkoušel na bicí, hrál i na baskytaru, ale nakonec zakotvil u kytary. Ještě předtím, než to rozjel se svým bratrem v Darkness, působil v několika regionálních seskupeních, jako například Vital Sign nebo Empire, zkusil to i jako studiový muzikant.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus nebo v jeho elektronickém vydání.
Psáno pro časopis Muzikus