Pódiové sestavy slavných baskytaristů - Rex Brown

pódiové sestavy slavných baskytaristů - Rex Brown
pódiové sestavy slavných baskytaristů - Rex Brown

Fanouškům Pantery, snad nejzásadnější power, groove – či jak chcete – metalové formace devadesátých let, která silně pozměnila a nasměrovala budoucí sound podobných spolků (zejména svým přelomovým albem Vulgar Display of Power) asi netřeba toto jméno nějak zvláště představovat. Narodil se 27. července 1964 v Texasu a není bez zajímavosti, že tento zastánce agresivních až brutálních basových linek, vždy pevně tmelících vše dohromady, začínal na jazzových základech a dokonce jakožto ptáček študovaný – na James Bowie High School v Arlingtonu vám to možná rádi potvrdí. Po rozpadu Pantery v roce 2003 se společně se zpěvákem Philem Anselmem připojil k skupině Down nebo ho také můžeme zaregistrovat na nahrávkách temných Crowbar.

 

S laděním svého custom modelu Spector NS–4 s EMG J/P snímači (Spector Rex 5 XL model) rád experimentuje a není asi překvapením, že spíše směrem dolů.

Ve studiu využije i Fender Precision nebo třeba osmistrunný Fernandes (C#, F#, B,E + B, F#, B, E). Struny jakožto své oblíbené uvádí Dean Markley Blue Steel a trsátko Dunlop Tortex 1mm.

 

Z efektů je léta věrný Morley PBA–2 Dual Bass Wahu, naopak Boss CH–1 chorus vyměnil za Ashdown Bass Chorus Plus. Občas také najde využití pro MXR Phase 90 nebo distortion, pro nás ale bohužel neznámého výrobce.

 

V rackové skříni nalezneme ladičku Korg DTR–1 a lampový pre-amp Rocktron VooDoo, z kterého signál putuje skrze dělič do tří stacků, kdy každý je sestavený vždy z jednoho Ampeg SVT–4 PRO (SVT–2) zesilovače a dvou SVT 810 AV + dva SVT 412 boxy.

Psáno pro časopis Muzikus