Seymour Duncan Pickup Booster SFX-1

Seymour Duncan Pickup Booster SFX-1
Seymour Duncan Pickup Booster SFX-1

Bytelná krabice z 1,6 mm ohýbaného plechu může svými funkcemi z kytaristů sejmout hodiny a hodiny přemítání o způsobu zesílení výstupu z kytary - a tím pádem výraznějšího nakreslení lampového aparátu. Seymour Duncan totiž přišel na trh s šikovnou věcičkou, která byla zkonstruována zejména pro práci se singly.

Celou funkci krabičky můžeme rozdělit do dvou částí. První je již na první pohled charakterizována otáčecím knoflíkem Gain. Po zapnutí efektu můžete svůj výstupní signál "nakopnout" v rozmezí od 6 dB až do 25 dB! A to velmi čistě. Tuto výhodu tak ocení zejména ti, kteří chtějí jemnější zvuk a větší nakreslení bez onoho (pro mnohé nepříjemného) "zpískovatění" zvuku a ztráty přirozených spodních frekvencí. Vyznavači využívání přirozeného zkreslení lampového aparátu tak už nemusejí hnát svůj zvuk přes různé předzesilovací komponenty, které při necitelném nastavení mohou původní signál z čisté kytary přece jenom upravit. Výsledný tón se tak bez jakýchkoli podpůrných "sustainerů" přirozeně prodlouží a jde rovnou z ruky.

I když je celá krabice navržena spíše pro kytary se singly, tuto první část funkce mohou ocenit i kytaristé s humbuckery.

Druhou část ocení právě majitelé nástrojů osazených singly. Pomocí přepínače P/U Res můžete po zapnutí krabice optimalizovat rezonanci vašich SC a to tak, že v nastavení "1" vám rezonance klesne o 2 až 3 kHz a zvuk se bude nápadně podobat vintage humbuckingům, v pozici "2" jde o pokles o 3 až 5 kHz z původních hodnot, a váš singl tak vyprodukuje zvuk jako vysokovýstupový humbucker. Při poloze "0" je původní rezonance nezměněna.

Ve své řadě efektů řaďte tuto krabici hned za kytaru (potom až např. k wah pedálu) a signál veďte do přímého vstupu (ne do smyček). Ideální je, když hrajete přes celolampové aparáty, kde možnost vzájemné interakce "kytara + snímač - lampy - výsledný zvuk" (a tudíž i vyznění tohoto efektu) je nejsilnější.

Samozřejmostí je true bypass (neovlivněný průchozí signál při vypnutí efektu), elektronika je zapojena ve třídě A, což znamená eliminaci generování nepříjemných šumů a přechodových zkreslení. Při maximálním nastavení je odstup signál - šum lepší než 120 dB, což je studiová špička. Celkové resumé: velmi praktické, doporučuji. Cena v Praha Music Center je odpovídající: 3990 Kč. Došlápněte si na svůj zvuk!

Psáno pro časopis Muzikus