J. Rockett Audio Design The Dude - kytarový overdrive

J. Rockett Audio Design The Dude - kytarový overdrive
J. Rockett Audio Design The Dude - kytarový overdrive

The Dude, tak se jmenuje overdrive pedál od firmy J. Rockett Audio Design. Firma ho nazývá overdrive, ale já bych to nazval spíš distortion, protože zkreslení má více než dost. Firma vyrábí tzv. butikové efekty (kvalitní a drahé originály pro fajnšmekry). Tenhle je z řady Tour Series.

 

Jak to hraje? Hraje velmi hezky. Zkreslení je příjemné, dá se regulovat v rozmezí od lehkého crunche až po heavy distortion. Ovládací prvky jsou běžné (klasické): Level (hlasitost), Ratio (zkreslení), Treble (výšky), Deep (spodní frekvence). Deep nejsou úplně ty nejspodnější basy, tak jak je známe z audio zesilovačů, ale výš položené středobasy. Ovládání pro výšky a basy zvlášť není úplně běžné pro všechny podobné overdrive pedály, takže tady si to můžeme nakroutit podle libosti. Jak to tak bývá, nejvíc se mi líbilo nastavení (u obou) trochu doprava, cca na 13 hodin. Volume jsem měl lehce doleva a zkreslení asi na tři čtvrtiny. Přes lampovou hlavu to hrálo moc hezky. Dobře to zpívalo jak na humbuckerech, tak i na singlových snímačích. Dynamická odezva byla trochu menší, ale to je dáno poměrně vysokým zkreslením. Když bylo nastaveno menší zkreslení, dalo se rozumně používat i ovládání potenciometrem volume na kytaře.

 

Krabička je z tlustého ohýbaného plechu, takže na svojí velikost velmi těžká. Přepínač je plechový (elektronika je true bypass), měl by něco vydržet. Černé bakelitové čudlíky na potenciometrech jsou typické pro firmu J. RAD, jako ukazatel aktuální polohy mají takovou špičku. Ty čudlíky jsou černé, krabička je černá a není na nich nic namalováno, takže z polohy stojícího kytaristy je nepříliš viditelné, kam vlastně míří. Vstupní a výstupní jacky jsou umístěny v čele krabičky a jsou kovové a pochromované. V čele je i napájecí konektor na 9 V. Vespod nemá krabička žádné nožičky nebo gumu, ani dvířka pro baterku. Spodní plech se dá sice odšroubovat (malé šroubky jsou na bocích), ale evidentně není plánováno, že do toho bude kytarista strkat baterku, i když to lze. Ještě bych zmínil, že na krabičce jsou poměrně nečitelné popisky nějakým „allien“ fontem. Cena je 6914 Kč.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Level, Ratio, Treble, Deep
Rozměry 112 x 59 x 31 mm + přepínač a potenciomery
Hmotnost 725 g (bez baterie)
Napájení 9V zdroj (mínus uprostřed) nebo baterie

 

www:

www.rockettpedals.com/product/dude/

Psáno pro časopis Muzikus