LeeHooker Boost Trip - kytarový „nakopávač“

LeeHooker Boost Trip - kytarový „nakopávač“
LeeHooker Boost Trip - kytarový „nakopávač“

Česká firma LeeHooker se rozhodla konkurovat na poli kytarových boosterů neboli „nakopávačů“. Výsledkem je nový, ručně vyráběný pedál s názvem Boost Trip, který přichází s originální koncepcí. Ta umožňuje potenciometrem Fat Hi upravovat frekvenci zvuku podle toho, zda právě hrajete na kytaru se single snímači nebo s humbuckery.

 

Celý efekt je uložený v kovovém boxu velikosti efektů MXR s elegantní povrchovou úpravou v barvě hnědé metalízy. Kromě spínače obvodu true bypass a červené LED diody má krabička na předním panelu pouze dva knoflíky - Level a již zmíněný Fat Hi. Po stranách jsou pak zdířky na vstup a výstup a nezbytný napáječ na DC adaptér. Efekt lze rovněž po odšroubování spodního krytu napájet i 9V baterií, která při odběru proudu 2 mA, vydrží 300 hodin.

 

Samotné ovládání je velmi jednoduché. Levým knoflíkem Level si určíte úroveň hlasitosti. Pokud necháte vedlejší potenciometr Fat Hi v neutrální poloze na dvanácti hodinách, dostanete tón, který je charakterově podobný vašemu základnímu zvuku, pouze o něco tlustější a více komprimovaný. Lze použít na vyhrávky s čistým zvukem nebo na zvýraznění funky doprovodu. Ovšem společně se zkreslením jiné krabičky nebo aparátu se stává dokonalým pomocníkem při sólové hře. Výslednému tónu pomáhá prosadit se, ulehčuje hru a přidává lehké zkreslení, aniž by se nějak zahlcoval.

 

Pokud navíc svůj sound potřebujete frekvenčně upravit, stačí stejným knoflíkem otáčet na strany. Ve směru doprava přidáte středové a vyšší frekvence, což se hodí u kytar s humbuckery, naopak otáčením doleva dostanete nižší frekvence vhodné pro kytary Fender.

 

Při pootočení zhruba na tři hodiny se z efektu stává klasický treble booster, který dokonale nakopne váš aparát a velmi příjemně kreslí. Klasického „jump“ zdvihu s příjemnou saturací zase dosáhnete otočením stejného potenciometru trochu doleva od základní polohy. Všechny polohy se pak vyznačují zvukem, kterému se dá říci vintage, tedy přirozeným a teplým bez jakýchkoliv jedovatých frekvencí.

 

Vzhledem ke kvalitě a ruční boutique vyrobě je jeho cena 2700 Kč přijatelná a zároveň příjemnější než u custom shopových konkurentů.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ovládání Level Boost, Fat-Hi
Napájení 9V baterie nebo DC adaptér
Odstup signál/šum 100 dB
Vstupní impedance > 1 mΩ
Výstupní impedance < 10 kΩ
True bypass ano

 

 

www:

www.leehooker.com/efekty/boost-trip/

Psáno pro časopis Muzikus