Rockstand Multiple Guitar Stand Case - kufrové stojany pro 5 a 7 nástrojů

Rockstand Multiple Guitar Stand Case - kufrové stojany pro 5 a 7 nástrojů
Rockstand Multiple Guitar Stand Case - kufrové stojany pro 5 a 7 nástrojů

Máte více kytar jen tak „poházených“ po pokoji či zkušebně opřených, o co se dá? Nebaví vás tahat na koncert pro každou kytaru zvlášť stojánek nebo vám strach nedovolí nástroje opírat o lešení provizorně postaveného pódia? Elegantní řešení nabízí testované kufry/stojany Rockstand Multiple od německé firmy Warwick pro pět nebo sedm nástrojů.

 

Svým designem kufry vychází z klasických „kejsů“ Fender z 60. a 70. let - pevné dřevěné pouzdro pokryté černým tolexem. Počítá se, že case bude sloužit především muzikantům na cestách, nechybí proto dva masivní uzamykatelné zámky, kovové nožky, pevné ucho z PVC. Celý proces složení stojanu je otázkou pár vteřin, reklamní materiály firmy Warwick hovoří o takzvaném „pinlock systému“.

 

Vnitřní materiál je černý samet a přepážky na suchý zip umožňují libovolné uspořádání nástrojů - jednoduše stojan/kufr uzpůsobíte různým typům nástrojů - akustické, elektrické, basové... kytaře. Zde bych měl snad jedinou výhradu. Ač se jedná o jednoduchý a praktický systém, tak suchý zip (velcro) nevydrží věčně a časem přestane jednoduše držet. Proto raději doporučuji přepážky přizpůsobit vašemu stálému nástrojovému parku a pak již s nimi manipulovat co nejméně. Stojan působí velmi pevným dojmem a kytary se vněm „nekývají“, pocit bezpečnosti pak ještě umocní skutečně silné pěnové polstrování držáků krku.

 

Pokud by někomu neseděl designem, je k dostání i v tweedovém provedením char1 la nástrojové kufry 50. let. Maloobchodní doporučená cena včetně DPH je 1839 Kč za verzi pro pět kytar a za verzi pro sedm kytar zaplatíte 2279 Kč.

 

Technická specifikace:

vnější materiál: tolex, překližka

vnitřní potah: černý samet

kapacita: 5 nebo 7 nástrojů

další specifikace: dva uzamykatelné zámky, pevné PVC ucho, pin-lock systém pro rychlé a snadné sestavení stojanu, kovové nožky, pěnové polstrování držáků krku, chromované logo RockCase

Psáno pro časopis Muzikus