Behringer V-Tone Bass BDI 21

Behringer V-Tone Bass BDI 21
Behringer V-Tone Bass BDI 21

Vlastnit anebo nevlastnit DI box s balancovaným výstupem XLR a s korekčním předzesilovačem? S touto hamletovskou otázkou se v určitém období svého vývoje potýká snad každý. Povětšinou však nutnost a touha mít, a tedy vlastnit DI box, ztroskotá na finanční otázce - stojí mi to za ty peníze?. Firma Behringer usnadňuje řešení této úvahy a nabízí svůj prototyp analogového DI boxu za pouhých 1128 Kč. Za tuto nízkou cenu se tak automaticky nabízí další otázka - bude to vůbec za ty prachy hrát?

Vcelku úhledná plastová krabička. Na spodní straně tlustá guma a vyklápěcí držák baterie. Ovladač Drive reguluje vstupní citlivost, od půlky signál nakresluje, dvě pásma korekcí tvoří výšky a basy (chybí středy) a k tomu ovladač Presence. Simulace lampového obvodu s názvem Blend dává tušit inspiraci u konkurence SansAmp Tech 21. Dále je zde výstupní hlasitost a přepínač odzemnění. Na boční straně je ještě zdířka pro napájení adaptérem. Aktivaci obvodu nožním přepínačem signalizuje drobná červená ledka.

"Hraje to úplně normálně," poznamenal zvukař na můj dotaz, co tam z toho leze? Porovnávací metoda s přibližně sedmkrát dražším zařízením už ale tak tolerantní nebyla, signál byl najednou mnohem výraznější, širší, barevnější, zvuk měl větší punch a vůbec, hrálo to tak nějak lépe. Ovladač Blend nemá ani zdaleka takovou hloubku záběru jako u Tech 21. Nicméně je dobré vykroutit ho pokaždé na maximum. Docela postrádám i korekční ovladač středů s názvem Middle.

Nedá se napájet fantomem. Pro někoho to může být ale celkem zanedbatelná maličkost. V této cenové relaci lze nad některými nedostatky přihmouřit klidně i obě oči, a hrát a hrát a hrát a hrát a hrát.

Psáno pro časopis Muzikus