KHDK Electronics Ghoul JR - zkreslovací krabička

KHDK Electronics Ghoul JR - zkreslovací krabička
KHDK Electronics Ghoul JR - zkreslovací krabička

Pokud jedete v kytarových krabičkách, určitě jste zaregistrovali na trhu poměrně mladou dynamickou firmu KHDK Electronics, jenž nese v názvu dvě významná jména, a to Kirka Hammetta a Davida Karona. Určitě bychom k nim měli přiřadit i jméno českého konstruktéra Antonína Salvy, který se na vývoji také podílí. V tomto testíku si představíme jejich novinku nazvanou Ghoul JR.

V podstatě se jedná o zmenšenou a trochu zjednodušenou verzi velmi oblíbené a, myslím, velmi povedené zkreslovací krabičky Ghoul Screamer. Zkreslovadlo fialové barvy se vešlo do miniaturní krabičky, které jsou v poslední době poměrně oblíbené. I když máte na pedalboardu plno, takového prcka tam vždycky ještě někde vměstnáte. :-) Jedinou nevýhodou těchto mikrokrabiček je, že nejdou napájet baterií (nevejde se tam) a musíte použít externí zdroj.

Jak už jsem se výše zmínil, jde o zkreslení typu overdrive/distortion. Myslím, že s velmi slušným rozsahem gainu a skvělými možnostmi korekcí. Najdeme zde krom tří hlavních klasických ovladačů, tedy Volume, Drive a Tone, také ještě dva malé třípolohové přepínače Voice a Style, které můžou dost výrazně pomoct k nastavení optimálního zvuku.

Pomocí přepínače Voice můžete zvýraznit basové frekvence nebo naopak středy, nebo nechat zvuk, řekněme, neutrální (střední poloha). To mi přijde hodně praktické. Přepínač Style nabízí tři různé režimy. První klasicky komprimovaný overdive, dále hodně dynamický zvuk (ten se mi líbil asi nejvíc, zvláště v kombinaci se singly na Fenderu) až po krajní polohu, kde se zvedne zkreslení a trochu prodlouží sustain a z krabičky jde dostat poměrně slušnou pilu.

Pokud hledáte spíše rockové zkreslení, může být právě tato malá krabička dobrým řešením. Velkou výhodou je univerzálnost a to hlavně díky přepínačům Voice a Style. Výborný zvuk a koneckonců i velikost krabičky. Za mne palec nahoru. Mně se Ghoul JR hodně líbí.

 

Technická specifikace

vstup/výstup jack 6,3 mm
ovládání Volume, Tone, Drive, přepínače Voice a Style
true bypass ano
napájení 9 V DC (pouze adaptér)
rozměry 92 x 38 x 28 mm

 

Web

www.khdkelectronics.com/products/detail/ghoul-jr/

Psáno pro časopis Muzikus