7/2006

Editorial

  • Nalistujete-li si stranu šest, tak zjistíte, že pokračujeme v seriálu témat o jednotlivých nástrojích. Již jsme psali o bicích (Jan Červenka, Muzikus 6/2005), o klávesách (Pavel Škorpík, Muzikus 1/2006) a nyní přichází na řadu kytara. S autorem Slávkem Šámalem jsme ale zjistili, že se nám do jednoho čísla zkrátka vše nevejde, a tak se můžete v brzké době těšit na dokončení. Protože již uplynul nějaký čas od minulého článku, rád bych připomněl, co tímto seriálem sledujeme. Pro některé z vás se mohou zdát informace v článku povrchní a ti, kteří už harcují muzikantským životem delší dobu asi zjistí, že většinu věcí ví. Vy si například zkuste zavzpomínat na svoje začátky, kdy jste o mnoha věcech vůbec netušili, že existují a nebo jste o nich měli jen mlhavé povědomí. Tímto tématem se pokoušíme shrnout vše, co se daného nástroje týká a ukázat vám kudy a jakými směry se vydat při hledání. Pro začínající budiž vodítkem a pro pokročilé jakýmsi shrnutím.

    Nalistujete-li si poslední stranu, tak zjistíte milou změnu. Muzikus nám zase o něco ztloustl. A když si položíme rovnítko, co stránka to kilo, tak o rovných osm. Nové stránky nejsou nikam napevno přiděleny. Poznáte to jen rozšířením testů o sekci home recording, která navazuje na testíky. I přes symbolických osm kilo je Muzikus vlastně pořád stejný. Ani na ceně

    to nepoznáte.

    V posledním odstavci, už nelistujte, vám ale musím popsat jednu smutnou příhodu z naší redakce. Můj kolega Petr si u oběda povzdechl, že je mu smutno. A nekecal, bylo to na něm dost vidět. Ihned se mi začaly honit hlavou myšlenky, jaké to budou černé zprávy... Musím říci, že na něj byl smutný pohled. Vůbec mu nechutnalo. Mlčky jsme obědvali, a radši jsem se na nic neptal. Pak se to provalilo. Pravě dnes prodal jednoho ze svých miláčků - Telecastera z roku 1985.

Články v tomto čísle