9/2004

Editorial

 • Držíte v ruce zářijové číslo Muzikusu a my v redakci doufáme, že se toto vydání stane dalším důležitým mezníkem na cestě k vám, čtenářům. Myslím, že nemusím vysvětlovat proč. Počítače a internet se stále více stávají (pro někoho i víc než nezbytnou)

  součástí každodenního života a práce. Tištěné médium zde ztrácí pomalu dech a stále větší množství informací je sdělitelné pouze pomocí moderních technologií. Zvláště v oboru, jakým je hudba, jenž stále více využívá digitálních zařízení a médií. I když

  věčné téma analog nebo digitál tu jistě ještě nějakou dobu s námi pobude. Protože magnetický pásek přeci jen trochu vyšel z módy, držíte nyní v ruce s časopisem i první pravidelnou digitální přílohu - CD MUZIKUS. Každý měsíc se pro vás pokusíme připravit

  zajímavé CD, jehož náplní bude především to, co už na klasický papír zkrátka nedáte. Ale více vám napoví obsah na straně 5. Chtěl bych zde poděkovat Mikimu Jelínkovi, který se stal redaktorem CD a přistoupil k němu více než otcovsky.

  Aby toho nebylo málo, pozměnili jsme ještě trochu celkovou grafickou úpravu. Doufám, že se vám bude Muzikus zdát přehlednější a lépe se vám v něm bude listovat a číst. Také jsme v tomto čísle přidali pár stránek, ale to už tak v září bývá.

  Bohužel zde musí zprvu pozitivně laděný úvodník přejít k méně příjemné části. Cenu Muzikusu včetně CD nelze bohužel udržet na 49 korunách. Berte CD v tomto čísle jako dárek, ale od října si budete muset lehce připlatit (předplatitelé však mají nadále

  možnost dostávat Muzikus za nezměněnou cenu). Podrobnější informace naleznete na straně 28.

  Chtěl bych vás pozvat na HUDEBNÍ VELETRH. Informace a podrobný program naleznete uvnitř ve zvláštní příloze. Opět jako loni se koná ve Veletržním paláci v Praze ve dnech 23. až 26. září.

  Tématem měsíce je tentokrát materiál, jehož součástí je text až z Japonska od KAZUHISHI NAKAMURY. Zabývá se legendárním zkreslovadlem Tube Screamer a Jaroslav Smrčka pro vás připravil podrobné seznámení s tímto fenoménem. Vím, že mezi muzikanty se dneska

  nosí výrok: nic neřešit a hrát, vždyť je to přeci v rukou. Ale bez takovýchto lidí, jakými jsou Kazuhisha Nakamura i Jaroslav Smrčka, bychom asi ještě dnes měli Apollónovu harfu, sice vintage, ale jen harfu... Zjevně už staří Řekové hráli, ale i řešili.

  A tak jsme tam, kde jsme.

  Muzikus CD 9/2004

  Asi jste si nemohli nevšimnout, že se na obalu vašeho výtisku Muzikusu koulelo cédéčko. Je hybridní, takže jeho obsah je určen jak pro CD přehrávače, tak pro počítače.

  Obrázek odebrán.

  Audio CD

  1 – Oblivion – Billy Sheenan

  2 – Bain Du Soleil – Lenny White

  3 – Act of Faith – John Avilla

  4 – Madskillz – BT

  5 – Love Ain´t Really Your Game – Rooster

  CD-ROM

  Časopis

  – Testy – Hypersonic, Sampletank, Boss OC-3, Soller, Fender Ashbory

  – Články – Kytarová dílna, Come to Jam, Kytaroví velikáni, Letem kytarovým světem

  Software

  – syntezátory Arturia

  – Něco pro váš sampler

  PRS Guitars – exkurze do výroby kytar

  Všechno o Hudebním veletrhu 2004

  Projekt Burza

  Prezentace firem

  Ceníky

  Servis pro váš počítač – důležité prográmky

Články v tomto čísle