1/2007

Editorial

  • Až se bude psát rok 2006... máme za sebou a mě to inspirovalo ke spočítání testů, kolik jich vlastně ročně v Muzikusu vychází. Druhým důvodem k tomuto výpočetnímu výkonu bylo, že při přípravě obsahu XVI. ročníku do tisku jsme se najednou nevešli na jednu či dvě stránky, jak tomu bylo před lety. A aby to pro vás nebyly úplné třetihory, čísla jsem porovnal s rokem 2000. Tehdy se v Muzikusu otestovalo okolo sto čtyřiceti nástrojů, aparátů a zařízení. Loni jich bylo o plnou stovku víc. Na procenta si to popřípadě spočítejte sami, ale záhada je tak trochu rozluštěna, proč dvě stránky nestačily. I tak se do časopisu kompletní obsah nevešel. Na CD tedy naleznete opravdu plnou verzi, navíc v ní můžete hledat pomocí kouzelné klávesové zkratky Ctrl+F.

    A teď, po Vánocích a Silvestru, jedna mikulášská... To takhle onehdá se v Muzikusu pořádal mikulášský „večůrek“. Na tom určitě není nic záslužného, to se děje na většině pracovišť. Rozdávaly se punčochy s brambory, uhlím, pamlsky... sem tam panák. Naše kolegyňky v rozkošných čertovských převlecích připravily zábavu a Žbrďoch, což je náš webmaster, připravil cosi, co se podobalo DJs „gramcům“. Dost všechny vyděsil a některé slabší povahy se chystaly pokračovat venku na mrazu na naší zahrádce. Ale zima a tma nakonec zvítězily, něco vykonaly i „líhové“ nápoje. I já, ač jsem svými přáteli, a dokonce mnohými nepřáteli, označován za militantního agrometalistu, jsem se pod krutým tlakem rtuťového sloupce teploměru odhodlal k návratu. O tom, že jsem to neměl dělat, vám nejvíce řekne foto. A myslím, že to správné novoroční předsevzetí by mělo znít: Nebraňte se poznávat nové věci, mohou vás celoživotně poznamenat. Hezký a úspěšný nový rok 2007 :-)

    A když jsem u těch bilancí, tak můj pohled zabloudil k archivu Muzikusu, který mám po pravé ruce. Přiznám se, že si pamatuji, ve kterém šanonu je číslo, kdy jsem zasedl do šéfredaktorského křesla, kdy na titulu byl Chris Squire ze skupiny Yes. A uvědomil jsem si, že budu pro další ročník chystat šestý šanon. Jak vidíte, k dalšímu „večůrku“ se vždycky důvod najde. A Žbrďochu, nezapomeň na mě...

Články v tomto čísle