4/2005

Editorial

 • Vy, kdo jste si koupili toto vydaní Muzikusu, budete asi zklamáni. Držíte v ruce dubnové číslo a je velmi pravděpodobné, že informace, které v něm naleznete, budou mírně řečeno zkreslené. Lidovým zvykům neporučíte a ani našim

  autorům. Tak se na nás, prosím, nezlobte, až budete v obchodě chtít "ten skvělý efekt, co o něm psali v Muzikusu", za tu "suprovou cenu" a prodavači si budou klepat na čelo. Zvažte, jestli klávesy mohou mít 168 kláves na metr a půl délky. A reproduktor na páru? Vždyť o tom autoři nemají ani páru. Nebojte, v květnu už bude vše v pořádku.

  V tomto čísle je Téma měsíce trochu upovídané a méně technické. Jan Císař se ponořil do problematiky zkoušení kapel.

  Na jednu stranu se může zdát, že není o čem psát, ale na druhou stranu si dejme ruku na srdce, jestli by nějaká změna i ve vaší kapele leccos neposunula k lepšímu. Kapely, které zkouší efektivně a tedy málo, netuží kolektiv - a naopak jiné spíše tuží kolektiv u zlatavého moku, a zatím daly z plánovaného dvouhodinové koncertu "do kupy pět pecek". Nemluvě o profících, kteří nezkoušejí a hrají přímo z not. Pak se ale říká, že to nemá "ty správný koule". Věřím, že vám článek pomůže uspořádat si myšlenky a najít pro sebe i svou kapelu ten nejlepší způsob zkoušení.

  Musím říci, že mi CD příloha dělá radost. Zprvu se zdálo, že bude problém ji zaplnit, ale každý měsíc se spíš potýkáme

  s nedostatkem místa, což svědčí o tom, že hudební nosič k časopisu o muzice a nástrojích prostě patří. Nyní, kdy už jste si zvykli, že CD k Muzikusu patří, bych uvítal vaše podněty a nápady, jak obsah zlepšit a doplnit.

  Nezapomeňte, že šestého dubna začíná výstava Musikmesse ve Frankfurtu. Vám, kteří jste tam ještě nebyli, doporučuji se tam alespoň jednou podívat. A pokud vám to letos nevyjde, tak pro vás jako každý rok přichystáme reportáž.

  A užijte si spoustu dalších aprílových žertíků, jako při čtení Muzikusu.

Články v tomto čísle